Sante

Szukaj w poradach:

Specjalista Radzi - Kategorie

Nasz ekspert

Sylwia Snopek

Specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Specjalizuje się w planowaniu żywienia pacjentów z nadwagą i otyłością oraz sportowców. Lubi przypominać, że żywność to nie tylko kalorie, ale także moc naturalnych składników, które wpływają nasze zdrowie i samopoczucie.

UWAGA:
Szanowni Państwo, Państwa pytania są poddawane niezbędnej korekcie, a odpowiedzi na nie umieszczane na stronie zazwyczaj raz w tygodniu według daty ich wysłania.

Pytania i odpowiedzi

2008-06-01

Witam mam pytanie odnośnie zakwaszenia organizmu. Jak, sprawdzić czy ma się zakwaszony organizm, czy ma się wtedy jakieś symptomy, objawy? I jakie produkty najbardziej zakwaszają organizm? I czy poleca Pani środki farmakologiczne, które poniekąd mają za zadanie przywrócenie równowagi pH w organizmie. Pozdrawiam i dziękuje za odp.

Objawy przewlekłego zakwaszenia organizmu są zbliżone do występujących przy inych schorzeniach: bóle głowy, stałe zmęczenie, brak apetytu, bóle mięśni i stawów, itp., dlatego z pewnością musi być potwierdzone wnikliwymi badaniami lekarskimi. Produktami zakwaszającymi są między innymi: produkty zbożowe, mięs, drób, ryby, wędliny, jaja, słodycze, kawa, herbata, alkohol, itp. Przyjmowanie środków farmakologicznych, które maja za zadanie przywrócenie równowagi pH zawsze powinno być skonsultowane z lekarzem.
Link do porady
1 

Zadaj pytanie

[[:remarketingcode:]]