Sante

Ksylitol 250g

Sante, Ksylitol 250g

Opis

Ksylitol to naturalna substancja słodząca pozyskiwana z brzozy stanowiąca najlepszą alternatywę dla tradycyjnego cukru. W przeciwieństwie do cukru ksylitom zawiera jednak aż o 40% mniej kalorii i posiada zdecydowanie niższy indeks glikemiczny. W rezultacie może być stosowany również przez diabetyków. Spożywanie potraw i napojów na jego bazie zamiast cukru może się przyczynić do zmniejszenia poziomu glukozy we krwi.

Ksylitol należy do kategorii: Skarby Ziemi, którą tworzą produkty szczególnie docenianie w różnych cywilizacjach i kulturach ze względu na swój prozdrowotny wpływ. Wszystkie Skarby swoimi właściwościami zapewniły sobie stałe miejsce w historii i długiej tradycji odżywiania. Ksylitol rozwiązuje problem słodzenie pokarmów i napojów przez osoby, które muszą ograniczać cukier w swojej diecie.

Brzoza, z której pochodzi ksylitol jest najczęściej występującym drzewem na terenie Finlandii, przez co stała się jednym z sześciu głównych symboli skandynawskiego kraju. Istotna rola brzozy w życiu Finów swoje źródła znajduje w jej uniwersalnym zastosowaniu. Służy ona między innymi do produkcji eliksiru zdrowia jakim jest sok brzozowy czy wspomnianego ksylitolu.

    

Skład

Ksylitol krystaliczny.

Masa: 250g

Wartość odżywcza

Wartość odżywcza w 100g produktu
Wartość energetyczna 1000 kJ /240 kcal
Białko 0 g
Tłuszcz 

0 g

w tym kwasy tłuszczowe nasycone

0 g

Węglowodany

99,8 g

w tym poliole

0,2 g

w tym cukry

98,5 g

Błonnik pokarmowy 0 g
Sód  0,004 g
Pobierz zdjęcie produktu
[[:remarketingcode:]]