Firma Sante sponsorem Gali Jubileuszowej Instytutu Matki i Dziecka

Jednostka naukowo- medyczna, która od lat ratuje życie maluchom- Instytut Matki i Dziecka- obchodzi w tym roku 60-lecie powstania. Z tej okazji, 17 listopada, odbyła się Gala Jubileuszowa w Teatrze Polskim z udziałem ponad 700 osób.

Patronat Honorowy nad jubileuszem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska, a do Komitetu Honorowego przystąpili: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Warszawy, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Wojewoda Mazowiecki oraz Metropolita Warszawski. Organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę Gali, którą poprowadziła Krystyna Czubówna a wśród starannie dobranych sponsorów uroczystości znalazła się, ku naszej radości i satysfakcji, Firma Sante.

To była piękna uroczystość, nie brakowało w niej chwil podniosłych i pełnych wzruszeń, jak choćby moment wręczania zasłużonym pracownikom Instytutu najwyższych odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w tym Krzyże Komandorskie Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

imidHistoria Instytutu przybliżona przez Panią Prof. Dr hab. Krystynę Bożkową uświadomiła „jak wielu zawdzięcza tak wiele tak nielicznym”, tym którzy z pasją i oddaniem, w czasach trudnych walczyli o sprawne funkcjonowanie Instytutu i dzięki którym ta niezwykła jednostka naukowo- badawcza odnosiła sukcesy począwszy od 1951r ratując wielokrotnie zdrowie matek, dzieci i młodzieży. Instytut jest ośrodkiem planowania opieki przedkoncepcyjnej, w okresie ciąży, opieki perinatalnej oraz opieki nad dziećmi i młodzieżą, a także działań profilaktycznych. Za priorytetowe obszary swojego działania uznaje: zakażenia perinatalne, wady wrodzone, wcześniactwo, mała urodzeniowa masa ciała i inne zaburzenia rozwoju dzieci, choroby nowotworowe dzieci i młodzieży, wypadki i urazy dzieci i młodzieży; choroby powstałe w następstwie niekorzystnych warunków środowiska i stylu życia; zaburzenia rozwoju psychospołecznego we wczesnym dzieciństwie oraz w okresie adolescencji.
Obecnie Instytut jest nowoczesną jednostką naukową dostosowującą swoje cele do zmieniającej się rzeczywistości, ale zawsze nadrzędna pozostaje troska o zdrowie dziecka i matki od momentu poczęcia.

Organizatorzy Gali zadbali również o wrażenia smakowe i muzyczno-rozrywkowe. Gala zakończyła się na wesoło, występem grupy MoCarta, kwartetu smyczkowego a zarazem kabaretu muzycznego. Następnie goście zostali zaproszeni na wykwintny bankiet, przygotowany przez Roberta Sowę. Goście obdarowani albumem zdjęciowym „Cud Życia” oraz ciasteczkami owsianymi firmy Sante opuszczali Galę z niezapomnianymi wrażeniami.

Sponsorowanie tego wydarzenia było niewątpliwie zaszczytem i przywilejem, a biorąc pod uwagę misję Firmy Sante dbania o zdrowie naszych konsumentów, w tym przyszłych matek, mamy nadzieję jeszcze nie raz wspierać jego działania.
Pragniemy jeszcze raz pogratulować Instytutowi i jego pracownikom sukcesów i determinacji w dbaniu o najmłodszych i udział w cudzie jaki dokonuje się w szpitalach położniczych w Polsce każdego dnia.