Gazela Biznesu 2006 dla Sante

Z przyjemnością informujemy, że firma Sante po raz kolejny znalazła się w gronie przedsiębiorstw wyróżnionych tytułem „Gazele Biznesu”. Po raz pierwszy tytuł ten przyznano firmie za 2005 r. w zeszłym roku. Gazele Biznesu 2006 to już szósta edycja rankingu, mającego na celu promowanie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.
gazela-biznesu-2006-dla-santeFirmy te mają najpoważniejszy udział w tworzeniu produktu krajowego brutto, potrafią szybko dostosować się do zmieniających warunków. Stąd tez nazwa konkursu – gazele są czujne i zwinne, szybko muszą zareagować na zbliżające się zagrożenie
W tegorocznej edycji na liście znalazły się 3404 firmy. Organizatorem rankingu jest redakcja dziennika „Puls Biznesu” i międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Coface Intercredit Poland. Kryteriami oceny był dynamiczny i stały rozwój firmy w kolejnych trzech latach oraz wiarygodność biznesowa.
O sile rankingu decydują rygorystyczne kryteria obejmujące wyniki z trzech poprzednich, a nie tylko ostatniego roku, co powoduje, że przedostanie się przez sito selekcji jest znacznie trudniejsze. O końcowym miejscu na liście decyduje dynamika rozwoju potwierdzona wynikiem finansowym. Ranking promuje firmy, które działają w sposób przejrzysty, dlatego przedsiębiorstwa, które się w nim znajdują to nie tylko sprawdzone i wiarygodne firmy, ale także takie, które preferują solidność i jawność działania. Nie bez znaczenia dla renomy rankingu jest fakt, że udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a ocena bezstronna. Firma musi obronić się wyłącznie osiągniętymi rezultatami, które w tym zestawieniu są jedynym jury. Niezaprzeczalną korzyścią, którą z pewnością mogą potwierdzić firmy – Gazele z lat ubiegłych jest uzyskanie wraz tytułem ważnej dla kontrahentów rekomendacji. Każdy wyróżniony może pochwalić się w świecie biznesu i umieścić znak Gazeli w swoich materiałach firmowych lub na stronach internetowych.

Lista rankingowa Gazele Biznesu 2006 tym różni się od sześciu poprzednich, że jest pierwszą, która uwzględnia m.in. wyniki firm osiągnięte w ciągu pełnego roku działania w warunkach Unii Europejskiej. Efekt unijnego przyspieszenia, choć może jeszcze niezbyt wyraźny, jest już zauważalny.