II Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak

W najbliższy weekend, 10-11 grudnia, w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy, odbędzie się II Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak. Udział w dwudniowych zawodach potwierdziło niemal 800 zawodników w wieku od 7 do 14 roku życia. Sante jest partnerem tego wyjątkowego wydarzenia.

W Mikołajkowej Olimpiadzie Pływackiej o Puchar Otylii Jędrzejczak, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak, wezmą udział pływacy urodzeni w latach 2002 – 2008. Wśród zgłoszonych uczestników znalazło się wielu aktualnych rekordzistów i mistrzów Polski oraz zawodników z krajowej czołówki. Prawo startu w zawodach mają zawodnicy zgłoszeni przez kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. Organizatorzy przygotowali ponad 30 konkurencji dla różnych kategorii wiekowych.

Na zawodach nie zabraknie flagowego dystansu polskiej mistrzyni olimpijskiej – 200 metrów stylem motylkowym, którym popłyną dziewczęta i chłopcy w wieku od 12 do 14 roku życia. Wśród zaproszonych gości znalazły się także polskie gwiazdy pływania.

fundacja_otylii_jedzrzejczak

Pływanie jest jedną z najbardziej rozwojowych dyscyplin sportowych, polecaną szczególnie dzieciom i młodzieży. Cieszę się, że po raz kolejny uda się zgromadzić aż tylu młodych pływaków na zawodach, którym towarzyszyć będzie wyjątkowa, mikołajkowa atmosfera. Poprzez sport uczymy szacunku i kształcimy przyszłych mistrzów życia – mówi Otylia Jędrzejczak, pomysłodawczyni Olimpiady. Oprócz atrakcji dla najmłodszych, przygotowaliśmy także ciekawe punkty programu dla ich trenerów i rodziców, wśród których znalazły się m.in. warsztaty z zaproszonymi przeze mnie ekspertami, poświęcone zdrowym nawykom żywieniowym – dodaje.

Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o Puchar Otylii Jędrzejczak odbyła się po raz pierwszy w grudniu 2015 roku w Elblągu. W zawodach wzięło udział blisko 600 zawodników. Wydarzenie jest kolejną inicjatywą organizowaną przez fundację założoną przez Otylię Jędrzejczak. Niedawno zakończyła się kolejna edycja Otylia Swim Tour.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, które objęło honorowy patronat nad zawodami. Współorganizatorami II Mikołajkowej Olimpiady Pływackiej o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak są Urząd Miasta Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad olimpiadą objął również Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl. Sante jest Partnerem tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzedniej edycji Mikołajkowej Olimpiady Pływackiej w Elblągu Kliknij tutaj

Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są na stronie www.otyliaswimcup.pl

Zdjęcia źródło http://www.otyliaswimcup.pl/galeria