Już 12 czerwca Slow Jogging – bieganie w japońskim stylu

Już 12 czerwca 2016 zapraszamy Was do Parku Skaryszewskiego w Warszawie, gdzie odbędzie się bieg w stylu slow joggingu. Bieg poprowadzi gość specjalny – profesor Hiroaki Tanaka z Japonii, twórca slow joggingu, specjalista fizjologii sportu i członek Japońskiego Komitetu Olimpijskiego. Bieg odbywa się w ramach Global Wellness Day, promujących aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, prozdrowotne zajęcia edukacyjne i terapeutyczne oraz zabiegi regenerujące organizm. Sante świętuje z Wami i zaprasza na wspólny relaks oraz wydarzenia towarzyszące!

slow-joggingDlaczego slow jogging? Zdrowie, kondycja, uśmiech!
Slow jogging to technika dużo bezpieczniejsza dla zdrowia, minimalizująca ryzyko kontuzji, bardziej naturalna. To bieganie w rytmie niko niko, czyli w tempie pozwalającym na zachowanie uśmiechu na twarzy i spokojnego oddechu, umożliwiającym swobodną rozmowę. Bieganie w ten sposób nie męczy, jest dużo bardziej ekonomiczne dla organizmu i zapobiega chorobom cywilizacyjnym. Trening biegowy w rytmie slow trzy razy w tygodniu to dodatkowe 10 lat życia! Slow jogging pozwala na podwyższenie kondycji i sprawności fizycznej, spalenie kalorii, polepszenie samopoczucia, poprawę stanu zdrowia, a także na odzyskanie poczucia jedności z Naturą i innymi ludźmi. To nie tylko metoda dla osób zaczynających przygodę z bieganiem i amatorów, lecz także sposób na przygotowanie się do maratonu!

Slow jogging – opanuj technikę i pożegnaj się z kontuzjami
Przed biegiem prof. Hiroaki Tanaka opowie o slow joggingu i nauczy uczestników prawidłowej techniki biegowej – właściwego stawiania stóp, odbijania się ze śródstopia, poprawnej sylwetki, właściwego prowadzenia ruchu i oddychania oraz wskaże najczęściej popełniane błędy. Wyjaśni, jak zacząć uprawiać slow jogging, jak często biegać, jak wydatkować energię i dlaczego slow jogging tak bardzo może przyczyniać się do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia. Bieg w rytmie slow joggingu organizowany przez Sante to niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z techniką slow joggingu u źródła, czyli dowiedzieć się wszystkiego, co najważniejsze od jego twórcy – prof. Tanaki.

Na bieg z Sante w rytmie slow joggingu pod okiem prof. Tanaki zapraszamy już 12 czerwca w godzinach 10:00-13:00 do Parku Skaryszewskiego – spotykamy się i rozgrzewamy  przy pomniku Żołnierzy Radzieckich. Dla wszystkich uczestników biegu przewidziano wodę i degustację produktów Sante.

Do zobaczenia!

Więcej informacji: www.studiosante.pl; www.facebook.com/StudioSantepl. Zgłoś swój udział na slowjogging@sante.pl i bądź na bieżąco z organizowanymi przez Sante i Studio Sante Uzdrowisko Miejskie wydarzeniami.