Nowe otręby owsiane 200g

Nowo wprowadzane otręby owsiane zawierają 19% błonnika pokarmowego.

Dlaczego błonnik pokarmowy zawarty w otrębach owsianych jest zdrowy i tak ważny dla naszego organizmu ?

otreby-wysokoblonnikoweJak pisze Robert Kowalski w swojej książce „8 tygodniowa dieta antycholesterolowa”:
„W produktach żywnościowych występują różne rodzaje błonnika, działające w różny sposób na poprawę zdrowia. Dla przykładu błonnik zawarty w ziarnach pszenicy skraca czas przebywania jedzenia w przewodzie pokarmowym. Jest on po prostu naturalnym środkiem rozwalniającym. Zasada ta nie ma  jednak zastosowania w przypadku  kontroli poziomu cholesterolu. Z przeprowadzonych dotychczas badań wynika, że otręby owsiane, a więc błonnik w nich zawarty są najlepsze dla osób, którym nie zależy na utrzymaniu poziomu cholesterolu poniżej granicy zagrożenia.
Otręby owsiane w odróżnieniu od pszennych składają się głównie z rozpuszczalnego błonnika pokarmowego i dlatego przyczyniają się między innymi do obniżenia poziomu cholesterolu, podczas gdy otręby pszenne składają się głównie z nierozpuszczalnego błonnika i nie posiadają tych właściwości.”

Ponadto zawarty w otrębach owsianych błonnik pokarmowy korzystnie wpływa na:
– obniżenie poziomu cholesterolu LDL we krwi,
– regulację przewodu pokarmowego,
– obniżenie poziomu cukru we krwi,
– usuwanie z organizmu kwasów żółciowych, toksyn i metali ciężkich,

Otręby owsiane dzięki wysokiej zawartości błonnika pokarmowego zalecane są dla osób dbających o linię (w ramach stosowania zbilansowanej diety).
Zawarty w otrębach owsianych błonnik pokarmowy pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ wchłaniając wodę pęcznieje i wypełnia żołądek. Zmniejsza dzięki temu uczucie głodu, a także opóźnia moment, w którym pożywienie opuszcza żołądek.