Nowe, smaczniejsze i zdrowsze Granole!

Sante udoskonala jeden ze swoich głównych produktów – Granolę. Zmianie uległa zarówno receptura, jak i opakowanie. Produkt będzie dostępny w sklepach od maja.

granoleNajistotniejsze zmiany dotyczą składu produktu. Używana wcześniej mąka pszenna zostanie zastąpiona przez jej zdrowszy owsiany odpowiednik. Nowa granola będzie również bogatsza w błonnik o średnio 50%, a także będzie zawierać mniej tłuszczu dodanego. W efekcie granola będzie smaczniejsza, bardziej chrupka i odrobinę słodsza.

Granola nadal będzie występować w trzech wariantach smakowych – gorzka czekolada, owocowym i orzechowym, choć ta ostatnia będzie zawierać więcej niż dotychczas orzechów. Ich ilość zostanie zwiększona z 5,3% do 9,3%, przez co smak będzie bardziej wyczuwalny.

Zmianom ulegną również opakowania produktu. Będą one bardziej przejrzyste i czytelne, szczególnie jeśli chodzi o zawartość błonnika. Dominująca kolorystyka dla smaku czekoladowego to biel i brąz, dla orzechowego – biel i zieleń, a dla owocowego – biel i czerwień. Na nowych opakowaniach zmieni się również czcionka, którą będzie zapisywana nazwa produktu.

SMACZNEGO!