Ogólnopolski Tydzień Wege i „Znak V” dla Sante

Sante otrzymała certyfikat ekologiczny „Znak V dla Wegan i Wegetarian” za wegańskie produkty spożywcze, gwarantujący, że są w 100% roślinne. Oficjalne wręczenie certyfikatów odbyło się podczas uroczystej gali 15 maja, która rozpoczęła XI edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wege. Wegetarianie i weganie mogą być całkowicie pewni, że są to produkty najwyższej jakości zgodne z ich preferencjami.

Certyfikat Vege – pewny produkt od Sante dla wegan i wegetarian

Firma Sante już po raz trzeci otrzymała etykietą ekologiczną „V dla Wegetarian i Wegan”. Obecnie prawie 90 produktów ma ten prestiżowy certyfikat, a wśród nich są: pasztety roślinne i hummusy LoVege, masło orzechowe, produkty z serii Skarby Ziemi, pieczywo chrupkie, wafle ryżowe, kasze, nasiona i wiele innych. Certyfikat „V dla Wegetarian i Wegan” jest przyznawany od 2011 r. przez Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva. Uzyskują go tylko takie produkty, które są w 100 % roślinne, tzn. nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. To rygorystyczne zastrzeżenie dotyczy składników i dodatków na każdym etapie produkcji, poczynając od dostawcy surowców, a kończąc na dystrybucji. Produkty z certyfikatem Vege nie mogą być testowane na zwierzętach i są wolne od GMO. Wszystkie produkty Sante, które mają certyfikatem Vege, są oznaczone w sklepie internetowym znaczkiem:

Tydzień Wege – pokochaj wegetarianizm

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! organizuje już XI edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wege. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 15-21 maja. Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. W ramach tygodnia przez 7 dni organizowane w różnych miastach organizowane są liczne wykłady, dyskusje, debaty, ćwiczenia, warsztaty i pokazy kulinarne, degustacje, animacje dla dzieci, happeningi, spotkania z pisarzami, pokazy filmowe i akcje edukacyjne. Więcej o wydarzeniu kliknij tutaj>>