Otręby granulowane z żurawiną – szczuplejsza i zdrowsza na wiosnę!

To możliwe, wystarczy nieco urozmaicić swoją dietę wprowadzając do niej produkty bogate w naturalny błonnik. Jego naturalnie cennym źródłem są pyszne i proste w użyciu otręby granulowane z żurawiną firmy Sante. Można je znaleźć na większości półek sklepów tradycyjnych i ze zdrową żywnością.

otreby_z_zurawina_oldZ przyjemnością informujemy że wprowadziliśmy kolejną nowość na rynku polskim – otręby granulowane z żurawiną firmy Sante 180g. Produkt charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika, zawiera cenne witaminy (głownie z grupy B) oraz sole mineralne, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.Żurawina zawarta w otrębach należy do czołówki roślin o udowodnionych właściwościach prozdrowotnych. Zawarte w niej substancje mają dobroczynne właściwości szczególnie dla kobiet. Żurawina jest zdrowa i smaczna, stąd tak szerokie jej zastosowanie zarówno w medycynie jak i w naszej kuchni. Ten niewielki owoc niesie za sobą bogactwo witamin: C, A, B1, B2, P, pektyn, błonnika, węglowodanów, żelaza, wapnia, magnezu, fosforu, potasu, jodu, kwasu cytrynowego, chininowego, jabłkowego i benzoesowego.Profilaktyczne i lecznicze właściwości sprawiły, że nie sposób przecenić właściwości zdrowotnych żurawiny, zwłaszcza w leczeniu i profilaktyce zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, leczeniu chorób dróg moczowych, nerek czy dziąseł.

ŻURAWINA:
• Wspomaga leczenie zakażenia dróg moczowych.
• Zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii w układzie moczowym.
• Działa antybakteryjnie.
• Zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby naczyń krwionośnych.
• Zapobiega osadzaniu się niektórych bakterii (Helicobacter Pylori) wywołujących choroby wrzodowe na ściankach żołądka.
• Pomaga w leczeniu chorób jamy ustnej i przyzębia.
• Przeciwdziała chorobom grzybiczym.
• Spowalnia proces starzenia się szarych komórek.

Otręby granulowane z żurawiną firmy Sante są świetną alternatywą dla zwykłych, bezsmakowych otrąb. Łatwe i wygodne w przygotowaniu doskonale nadają się do bezpośredniej konsumpcji – można je jeść na sucho lub jako dodatek do kefiru, jogurtu czy maślanki. Po dodaniu miodu, soku lub konfitur smakują jak deser. Mają bardzo dużo cennego błonnika roślinnego, korzystnie wpływającego m. in. na regulację pracy przewodu pokarmowego. Błonnik działa niczym miotełka doskonale oczyszczając jelita. Ponadto pęczniejąc w żołądku zapewnia uczucie sytości na długo po zjedzeniu. Otręby stanowią wspaniały substytut tradycyjnych płatków dla dbających o linię czy z różnych względów pozbawionych ruchu. Najważniejsze jest to, aby traktować je jako normalną żywność a nie lekarstwo.
Otręby granulowane z żurawiną są doskonałym uzupełnieniem oferty firmy Sante.

W ofercie firmy znajdują się również otręby granulowane ze śliwkami oraz otręby granulowane jabłkami.