Otręby żytnie Sante – zdrowa dieta i bezpieczne odchudzanie

W sprzedaży są już dostępne otręby żytnie firmy Sante. Nowy produkt, otrzymywany w procesie przemiału ziarna żyta, jest dodatkowo prażony w celu podniesienia walorów smakowych oraz odżywczych, stając się smacznym i pożywnym elementem każdej zdrowej diety i bezpiecznego odchudzania. Otręby żytnie, uzupełniły gamę dostępnych już wcześniej otrębów pszennych, owsianych oraz otrębów granulowanych z jabłkiem lub śliwką.

otreby-zytnie-150g-santeOtręby żytnie są naturalnym produktem zbożowym, niezbędnym w prawidłowym odżywianiu, bogatym w błonnik oraz najważniejsze mikro i makro-elementy takie jak fosfor, magnez czy żelazo. Regularne spożywanie otrębów poprawia przemianę materii oraz wspomaga oczyszczanie organizmu. Otręby posiadają zdolność wiązania substancji szkodliwych, które następnie są usuwane z układu pokarmowego. Obecność błonnika hamuje dodatkowo uczucie łaknienia, co sprawia, że otręby żytnie doskonale wspomagają różnego rodzaju diety odchudzające.

Specjaliści rekomendują, aby otręby spożywać przed zasadniczym posiłkiem. Dodatkowo, warto wykorzystywać wszystkie codzienne okazje do ich konsumpcji, zarówno na sucho, jak i w połączeniu z innymi potrawami. Dlatego też otręby żytnie Sante znakomicie komponują się z większością warzyw, można nimi posypywać zupy, kanapki czy sałatki. Są doskonałym dodatkiem do kefirów, jogurtów i mleka. Na korzyść otrębów żytnich Sante przemawia także fakt, że wyróżniają się ciekawym, wyrazistym i lekko pikantnym smakiem. Z łatwością można je włączyć do codziennej, zdrowej diety.