Przebiegliśmy maraton w stylu slow!

Mamy powody do dumy! 12 października, podczas Maratonu Poznańskiego drużyna Sante – jako pierwsza w Polsce – pokonała dystans 42 kilometrów w stylu slow.

slow-maratonW ten sposób drużyna Sante oraz Studio Sante promowała wyjątkowy rodzaj aktywności oraz książkę „Slow Jogging”, która powstała przy współpracy z Magdaleną Jackowską. Autorka – podróżniczka i popularyzatorka slow joggingu – również wzięła udział w maratonie. Cała ekipa dowodzona była przez ultramaratończyka i trenera Mateusza Jasińskiego, który współpracuje ze Studio Sante prowadząc cotygodniowe, bezpłatne treningi slow joggingu w Warszawie.

Slow jogging ma moc!
– W Poznaniu pokazaliśmy, że jest to nie tylko świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji, ale również okazja na znaczną poprawę wydolności – opowiada Magdalena Jackowska. – Slow jogging wzmacnia hart ducha i pracę zespołową – dodaje autorka książki.

Książka miała swoją oficjalną premierę podczas odbywających się w dniach 10 – 12 października targach Poznań Sport Fair 2014. Pasjonaci biegania i uczestnicy targów mogli spotkać się z Magdaleną Jackowską, posłuchać jej wykładu dotyczącego techniki życia i ruchu slow, jak również wziąć udział w prelekcji prowadzonej przez Mateusza Jasińskiego.

Dołącz do nas!
O kolejnych wydarzeniach związanych ze slow joggingiem i zdrową aktywnością informujemy na bieżąco na naszych stronach w serwisie Facebook: