Sante wspiera walkę z dopingiem

Sante wspiera kampanię „Say No! to Doping”. To akcja edukacyjna o charakterze globalnym, skierowana przede wszystkim do młodych zawodników. Akcja nie ogranicza się jedynie do zagadnień antydopingowych. Propagowane są również informacje z zakresu dietetyki.

Kampania antydopingowa „Say No! to Doping” to przedsięwzięcie o charakterze globalnym. Pomysłodawcą kampanii jest Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), a realizują ją szereg narodowych agencji antydopingowych oraz międzynarodowych federacji sportowych, m.in. Światowa Federacja Podnoszenia Ciężarów, Światowa Federacja Hokeja na Lodzie, Fińska Agencja Antydopingowa.

Podstawowym założeniem kampanii jest prosty przekaz: „Powiedz Nie! Dopingowi – zostań Prawdziwym Mistrzem”. Podczas akcji propagowane są również informacje z zakresu: dietetyki, olimpizmu, języka angielskiego dla zawodników oraz motywacji.

Program skierowany jest do trzech grup odbiorców: sportowców uprawiających sport wyczynowy (kwalifikowany), młodych zawodników o niesprecyzowanych jeszcze planach dotyczących swojej kariery oraz młodzieży gimnazjalnej i licealnej, w szczególny sposób narażonej na używanie substancji zabronionych oraz na  nieodpowiednie stosowanie suplementów diety.

Celem kampanii jest edukacja młodzieży i trenerów oraz środowiska sportowego, kreowanie nowego pokolenia zawodników o ukształtowanej postawie, kreowanie pozytywnych postaw życiowych; zwiększenie zainteresowania opinii publicznej zagadnieniami związanymi z walką z dopingiem w sporcie.

Sante wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki spotykało się z młodzieżą przy okazji Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce w Toruniu.  W dniach 28-30.06.2014  na stoisku edukacyjnym można było otrzymać materiały oraz informacyjne na temat podstawowych zagadnień antydopingowych.
Zobacz krótką relację filmową z wyjazdu do Torunia.

W tym roku ambasadorami kampanii są:  Katarzyna Rogowiec,  Luiza Złotkowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Paweł Korzeniowski, Robert Korzeniowski, Tomasz Kucharski, Marcin Lijewski, Tomasz Majewski oraz  Paweł Zygmunt.

Kampania „Say No! to Doping” w Polsce prowadzona jest od 2012 roku. W 2014 roku została wzbogacona o program edukacyjny dla młodzieży nazwany „Akademią Prawdziwych Mistrzów” oraz  o „Program Trenerski”.
Więcej informacji na temat akcji na stronie internetowej.