Słodkie bez cukru

Gdy dopada nas ochota na coś słodkiego, chcielibyśmy zaspokoić nasze apetyty, a równocześnie nie rezygnować z wyrzeczeń na rzecz smukłej sylwetki i diety zalecanej przez lekarza. Jak pogodzić dwie sprzeczności? Odpowiedzią na to są wprowadzane na rynek trzy nowe czekolady z linii Dietto Sport & Fitness firmy SANTE.

Miłośnicy słodyczy wiedzą, że czekolada doskonale wpływa na humor i poprawia samopoczucie. Bezcukrowe czekolady z linii Dietto Sport&Fittnes z powodzeniem mogą być jedzone przez osoby, które w swojej diecie chcą uniknąć cukru i glutenu. Równocześnie dostarczają łasuchom niebanalnych doznań smakowych dzięki zawartości oryginalnych i nietypowych składników. Nowe propozycje SANTE przygotowano w trzech najpopularniejszych na rynku gatunkach: czekolada biała, czekolada gorzka, czekolada mleczna.

czekolada-dietto-z-jagodami-gojiCzekolada Biała z jagodami Goji swój oryginalny smak zawdzięcza mało jeszcze popularnym jagodom pochodzącym z Dalekiej Azji. Goji jest bogata w całe mnóstwo składników odżywczych, w tym dobroczynne kwasy tłuszczowe, takie jak kwas omega 6 czy kwas linolowy, który pomocny jest w odchudzaniu. Ten czerwony, lekko podłużny owoc zawiera więcej witaminy C niż pomarańcza i jest bogatym źródłem witamin takich jak: B1, B2, B6 oraz E.

czekolada-dietto-z-zurawinaDrugą propozycją z linii czekolad Dietto Sport & Fittness jest Czekolada Gorzka z owocami żurawiny. Żurawina od lat znana jest jako środek poprawiający odporność i zapobiegający dalszym infekcjom. Dodatek tych owoców, które podbijają polski rynek sprawia, że słodkość od Sante szczególnie polecana jest osobom chcącym zachować witalność i zdrowie.

czekolada-dietto-z-chrupkamiPłatkami kukurydzianymi wzbogacono zaś trzecią czekoladę bezcukrową, i teraz amatorzy słodyczy będą mogli rozkoszować się Czekoladą Mleczną z płatkami kukurydzy. Płatki tego rodzaju mają szerokie zastosowanie w żywieniu osób na diecie bezglutenowej i bogate są w witaminy z grupy B, E, A, magnez oraz fosfor.

Linia Dietto Sport & Fitness to czekolady, które nie zawierające cukru. Swoją słodycz zawdzięczają malitolowi, substancji pozyskiwanej ze zbóż, która – w porównaniu ze zwykłym cukrem – jest mniej kaloryczna oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia próchnicy. Produkty zawierające ten składnik pochodzenia naturalnego mogą z powodzeniem być spożywane przez diabetyków.