Statuetka Coolbrands dla Sante wręczona

27 czerwca br., podczas gali „CoolBrands – Czego pożądają Polacy”, zaprezentowany został pierwszy w Polsce album CoolBrands 2006/2007, opisujący najmodniejsze na naszym rynku marki. Najbardziej cool brandy w Polsce uhonorowane zostały statuetkami CoolBrands. Wśród laureatów znalazła się firma Sante. Jesteśmy dumni z nagrody i dziękujemy Państwu – naszym konsumentom, za głosy dla Sante podczas pierwszego – internetowego etapu konkursu Coolbrands.
coolbrands_santeOrganizowana po raz pierwszy w Polsce gala była zakończeniem projektu, mającego na celu wyłonienie najbardziej pożądanych w Polsce marek. Wydarzenie zgromadziło kilkaset osób, w tym przedstawicieli 48 nagrodzonych brandów. Pierwszą w Polsce galę CoolBrands odwiedzi m.in. szef Superbrands na świecie – Prezes Eamonn Sadler.
”Markom, które otrzymały tytuł CoolBrand udało się nawiązać z konsumentami niezwykłą więź. Bycie cool wynika z niepowtarzalnej tożsamości marki. Nie nadajemy tego tytułu na podstawie wyników finansowych czy wielkości firmy. Decydują o nim ludzie, którzy odbierają przekaz wysyłany im przez markę i identyfikują się z nim” – powiedziała Nina Kowalewska-Motlik, Prezes New Communications i organizatorka polskiej edycji CoolBrands.

Projekt CoolBrands zorganizowano w Polsce na zlecenie międzynarodowej organizacji Superbrands Ltd., która działa od 12 lat, obecnie już w ponad 70 krajach świata. Jej zadaniem jest promowanie i nagradzanie silnych marek na poszczególnych rynkach lokalnych. Wybór cool marek składał się z 3 etapów. Pierwszym z nich było stworzenie przez agencję Streetcom wstępnej listy marek, która w drugiej fazie, została uzupełniona głosami internautów. Internauci poprzez portal www.coolbrands.onet.pl typowali marki, które uważali za najmodniejsze. W trzecim etapie, przygotowaną listę marek oceniła niezależna Rada Marek.
Pierwszy w Polsce projekt CoolBrands był równocześnie częścią europejskiego badania, określającego gusta i preferencje konsumentów z 9 krajów (w sumie 100 000 respondentów). Inne państwa, które wzięły udział w badaniu to: Czechy, Dania, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Islandia, Węgry i Włochy. Dodatkowe informacje: www.coolbrands.onet.pl.