Witaj szkoło!

Już niedługo rozpoczyna się rok szkolny. Każdy z uczniów oprócz podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych zabiera w plecaku lub tornistrze drugie śniadanie i coraz częściej jakąś słodką lub inną przekąskę.

witaj-szkoloBardzo ważne jest aby nasze pociechy były edukowane oraz przyzwyczajane do prawidłowego odżywiania już od najmłodszych lat. Należy przekazywać im wiedzę, dlaczego powinny wybierać te, a nie inne produkty i napoje. Nawyki z dzieciństwa mają często wpływ na późniejszy styl życia. Dlatego też dzieci, które poznają zalety zdrowego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w dorosłym życiu prowadzić zdrowy styl życia.

Drugie śniadanie to niezwykle ważny posiłek dla dziecka. Powinien dostarczyć niezbędnej energii do nauki oraz zabawy z rówieśnikami. Co więc zrobić, aby nasze dziecko zjadło coś pożywnego na drugie śniadanie? Zaproponujmy maluchowi coś, co będzie dla niego smaczne a zarazem zdrowe i bezpieczne. Dobrym pomysłem jest przygotowanie dziecku kanapki z masłem orzechowym Crunchy, które jest lubiane przez większość pociech. Smaczną przekąską, będącą alternatywą dla tradycyjnych słodyczy, są pyszne batoniki zbożowe Crunchy. Wafle ryżowe. Idealny dodatek do drugiego śniadania mogą stanowić produkty napoje roślinne Sante i Sante Organic.

Należy pamiętać również o pierwszym śniadaniu które jest najważniejszym posiłkiem dnia dla naszej pociechy. Odpowiednio skomponowane, daje maluchowi siłę i witalność, oraz dobre samopoczucie. Dodaje energii każdej komórce, umożliwiając prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Dzięki temu dziecko nie odczuwa męczącego głodu i może skupić się na zabawie czy nauce. Posiłek ten powinien stanowić 25% całkowitego, dziennego zapotrzebowania na energię. Idealnym rozwiązaniem może być zaproponowanie dziecku śniadania w postaci Musli, Crunchy bądź Granoli czyli płatków zbożowych z dodatkami np. owoców, orzechów, czekolady. Taki poranny posiłek jest smaczny, ale przede wszystkim zdrowy i sycący a jego przygotowanie jest łatwe, wygodne i szybkie.

Na prawidłowe dojrzewanie dzieci wpływ mamy głównie my – ich rodzice poprzez zagwarantowanie im troskliwej opieki, miłości i poczucia bezpieczeństwa. Rozwój umysłowy dziecka powinien być wspomagany przez wspólne spędzanie czasu, rodzinne zabawy, czy pomoc w zdobywaniu wiedzy. Pamiętajmy jednakże że kluczową rolę odgrywa zapewnienie dziecku odpowiedniej diety, która umożliwi mu prawidłowe rozwijanie swoich zdolności. Dlatego ważne jest, aby na własnym przykładzie uczyć dzieci zasad zdrowego żywienia i wybierać produkty sprzyjające właściwemu funkcjonowaniu organizmu.