Błonnik witalny – nowość od Sante!

Firma Sante rozszerzyła portfolio Skarbów Ziemi o błonnik witalny – suplement diety, zawierający wyłącznie składniki naturalne. Nasiona babki płesznik i łuska babki jajowatej to potężna dawka błonnika pokarmowego. Mieszanka wspomaga funkcjonowanie jelit, a nasionka babki płesznik zwiększają uczucie sytości. Błonnik witalny to produkt bezglutenowy. Neutralny smak sprawia, że można dodawać go do wielu dań.

Błonnik witalny – czym jest?  

Błonnik witalny to produkt roślinny, który ma krótki i całkowicie naturalny skład:

  • nasiona babki płesznik (Plantago psyllium) – 80%
  • łuska babki jajowatej (Plantago ovata) – 20%

Dzięki tak dobranym składnikom i ich proporcjom produkt jest doskonałym źródłem błonnika pokarmowego – 77 g/100 g nasion. Błonnik witalny zaliczany jest do żywności funkcjonalnej, wykazującej pozytywny wpływ na kilka funkcji organizmu. Regularne spożywanie mieszanki to sposób, by zadbać o jelita i oczyścić organizm z toksyn.

Błonnik witalny – właściwości i działanie

Błonnik witalny to produkt, który wspomaga organizm na wiele sposobów. Nasiona babki płesznik, nazywane „nasionkami zdrowia”, pod wpływem wody pęcznieją i uwalniają delikatny śluz, który działa na przewód pokarmowy jak płynny opatrunek. Zwiększają objętość w żołądku, zapewniając na dłużej uczucie sytości. Babka jajowata właściwości zawdzięcza łusce bogatej w błonnik:

  • poprawia pasaż jelitowy
  • usprawnia funkcjonowanie jelit
  • przeciwdziała zaparciom
  • redukuje poziom lipidów we krwi
  • obniża cholesterol we krwi

Prozdrowotne działanie tej rośliny jest wykorzystywane w Azji od tysięcy lat. Mieszanka to znakomite wsparcie dla funkcjonowania jelit.

Błonnik witalny – dla kogo?

Błonnik witalny to produkt polecany dla wszystkich konsumentów, którzy dbają o zdrową dietę. Wykorzystują go osoby na diecie odchudzającej, diecie oczyszczającej, jak również na diecie bezglutenowej. Ważne, aby spożywając błonnik witalny, pić minimum 2 litrów wody dziennie.

Błonnik witalny – jak stosować?

Błonnik witalny pomaga uzupełniać niedobory błonnika i łatwo go przygotować – wystarczy dodać go do płynu i poczekać ok. 20 minut, by wchłonął wodę. Produkt to zdrowy dodatek do owsianki, jogurtów, koktajli. Znakomicie sprawdza się jako zagęszczacz do zup i sosów. Zyskują one idealnie gładką konsystencję, nie wpływa natomiast na ich smak.

Błonnik witalny – przeciwwskazania

Spożywanie  błonnika witalnego to mnóstwo korzyści dla zdrowia, jednak w przypadku ciąży i karmienia piersią, chorób układu pokarmowego, niedrożności jelit, ciężkiej cukrzycy i podczas silnych biegunek, nie jest zalecane. Przed zastosowaniem należy upewnić się o braku przeciwwskazań zdrowotnych. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia. Jeśli nie jesteś w tej grupie osób i interesuje Cię zdrowa dieta, koniecznie dodaj do niej błonnik witalny.

*

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, od początku wyznaczając trendy na rynku zdrowej żywności. Jej misją jest dostarczanie konsumentom żywności mającej korzystny wpływ na zdrowie oraz propagowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia. Bogata i różnorodna oferta Sante obejmuje około 200 produktów w kategoriach: płatki śniadaniowe, ciastka i batony zbożowe, kasze, ziarna, batony proteinowe, masła orzechowe, napoje roślinne, pasty i pasztety roślinne, suplementy dla sportowców i inne. Flagowe marki Sante, rozpoznawalne i cenione przez konsumentów, to: Granola, Fit, Musli, Crunchy, Skarby Ziemi, Lovege, Go On, Green Tree, Cookiss, Flips. W 2016 roku firma Sante otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Super Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii: Zdrowa żywność.