O firmie

Kim jesteśmy?

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, od początku wyznaczając trendy na rynku zdrowej żywności. Misja firmy zawarta jest w jej nazwie –  francuskie słowo Santé oznacza ‘zdrowie’. Jest nią szczególna dbałość o dostarczanie konsumentom żywności mającej najbardziej korzystny wpływ na zdrowie.

Bogata i różnorodna oferta Sante obejmuje około 200 produktów w kategoriach: płatki śniadaniowe, ciastka i batony zbożowe, kasze, ziarna, batony proteinowe, masła orzechowe, napoje roślinne, pasty i pasztety roślinne, profesjonalne odżywki dla sportowców i inne. Wizytówką firmy Sante jest nieustannie powiększająca się rodzina produktów bez sztucznych dodatków. Flagowe produkty Sante – rozpoznawalne i cenione przez konsumentów – to: Granola, Fit, Musli, Crunchy, Skarby Ziemi, Lovege, Go On, Crispy Bar, Flipsy oraz Napoje roślinne.

Sante produkuje swoje produkty w nowoczesnej fabryce (ponad 70 tys. m2) spełniającej najbardziej rygorystyczne normy jakości potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami. Produkty Sante corocznie uzyskują nagrody ekspertów i konsumentów. Ponad 50% wytwarzanych w zakładzie Sante produktów sprzedawanych jest poza granicami kraju.

W ramach holistycznego podejścia do zdrowia firma Sante pragnie również inspirować konsumentów do zdrowego stylu życia i dlatego w 2015 roku otworzyła w Warszawie Studio Sante Uzdrowisko Miejskie – unikalne na skalę europejską SPA & Wellness. Stanowi ono zarazem centrum prozdrowotne i edukacyjne Sante.

Sante Jagiellońska 55 Warszawa

Misja i wartości

Misja i wartości Sante

Misją firmy Sante jest dostarczanie żywności najwyższej jakości mającej korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie, oraz propagowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia.

Eksperci Sante z dziedziny dietetyki, technologii żywności i żywienia realizują projekty w oparciu o najnowsze badania naukowe i aktualne trendy żywieniowe. Produkty Sante dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcji zachowują w pełni walory odżywcze i odznaczają się wspaniałym smakiem. Ważnym elementem działalności firmy Sante jest edukacja prozdrowotna. Sante organizuje konferencje i prelekcje na temat prawidłowego odżywiania, ogólnopolskie eventy oraz spotkania z ekspertami i autorytetami w dziedzinie zdrowia: wybitnymi lekarzami, terapeutami, trenerami, przewodnikami duchowymi, artystami. Publikuje systematycznie materiały prozdrowotne, uwzględniające najnowszą wiedzę z żywienia i medycyny.  Centrum edukacji prozdrowotnej Sante jest również Studio Sante Uzdrowisko Miejskie.

Gwarancja jakości Sante

Proces produkcji Sante

Sante rygorystycznie przestrzega norm jakości i kontroluje cały proces produkcji: od surowca, przez tworzenie produktu, po opakowanie. Sante wykorzystuje najnowsze technologie, co gwarantuje uzyskanie produktu o doskonałej jakości i jednorodności.

Firma Sante kontroluje cały proces produkcji: od surowca, przez tworzenie produktu, po opakowanie. Wszystkie surowce, półprodukty i produkty są pozyskiwane wyłącznie od sprawdzonych dostawców, którzy spełniają najwyższe normy jakości. Są one sprawdzane w strefie buforowej zakładu, a do produkcji są wykorzystywane wyłącznie surowce o potwierdzonej jakości. System magazynowania jest oparty na stosowaniu zasady FIFO (First In, First Out). Ściślej kontroli poddawana jest zarówno przydatność do spożycia surowców, jak i gotowych wyrobów. Jakość produktu jest kontrolowana na każdym etapie produkcji. Podczas produkcji jakość surowców kontrolują operatorzy linii produkcyjnych, a Dział Jakości regularnie pobiera z linii produkcyjnej próbki do badań kontrolnych. Kontrola na zanieczyszczenia metaliczne odbywa za pomocą detektorów metali o najwyższej czułości, zaprojektowanych specjalnie dla przemysłu spożywczego przez firmę CEIA, uznawaną za najlepszą na świecie. Kontrolowana jest również jakość opakowania – zgrzewy, kartony i palety.

W Sante są wdrożone następujące procedury dotyczące jakości i bezpieczeństwa żywności: System Zarządzania Jakością zgodny z Globalną Normą dotyczącą Bezpieczeństwa Żywności z najwyższym poziomem zatwierdzenia zgodności, System Zapewniania Bezpieczeństwa Żywności HACCP i System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000, System Zapewniania Bezpieczeństwa Żywności HACCP.

Nowoczesny park maszynowy Sante

Sante wykorzystuje najnowsze światowe technologie, co gwarantuje uzyskanie produktu o doskonałej jakości i jednorodności.

Firma Sante dysponuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym, umożliwiającym produkcję z wykorzystaniem najlepszych technologii na świecie. Produkcja odbywa się z wykorzystaniem najnowszej generacji maszyn znanych firm światowej klasy oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych, umożliwiających uzyskiwanie produktów najwyższej jakości przez cały czas. Linie produkcyjne w Zakładzie Produkcyjnym Sante mają bardzo wysoką wydajność, są zautomatyzowane i sterowane komputerowo przez sterowniki PLC. Umożliwiają produkcję w zdecydowanie krótszym czasie, pozwalając na optymalizację zadań wykonywanych przez pracowników i gwarantują uzyskanie produktu o doskonałej jednorodnej jakości. Nad procesem produkcji i jakością gotowych wyrobów przez cały czas czuwa wyspecjalizowany personel i Dział Jakości. Dzięki zaawansowanym technologiom produkcji firma Sante gwarantuje jednorodność produktów, czyli zadeklarowaną na opakowaniu zawartość poszczególnych składników w każdej paczce oraz stałą wysoką jakość i wartość odżywczą produktów.

Nagrody

Superbrands 2022

Firma Sante jest bardzo wysoko oceniana w badaniach konsumenckich. W roku 2022 decyzją konsumentów Sante zdobyła prestiżową nagrodę „SUPERBRANDS 2022” w kategorii: Zdrowa żywność.

Wysoką jakość produktów Sante potwierdzają prestiżowe nagrody, wyróżnienia i certyfikaty przyznawane każdego roku firmie Sante przez niezależnych ekspertów i pochlebne opinie Konsumentów. W roku 2022 firma Sante otrzymała wyróżnienie „SUPERBRANDS 2022” w kategorii: Zdrowa żywność. Ten specjalny tytuł jest przyznawany wyłącznie firmom, które wcześniej dwukrotnie uzyskają znak „Dobrej Marki”. Firma Sante otrzymała znak „Dobra Marka 2021” i „Hit Handlu 2021”! Kilkadziesiąt znaczących nagród i wyróżnień przyznanych firmie to dowód, że niezmiennie cieszy się uznaniem ekspertów i Konsumentów. Dynamicznie zwiększający się obrót w kraju oraz prężnie rozwijający się eksport świadczą o zadowoleniu Klientów z produktów Sante w Polsce i na całym świecie, oraz zwiększającym się zaufaniu do firmy.

 • 2022 – Superbrands 2022
 • 2021 – Dobra Marka (Lovege)
 • 2021 – Laur Konsumenta w kategorii „Zdrowa żywność – jakość produktów”
 • 2021 – Złote Innowacje FMCG & Retail 2020 (napój roślinny Sante Organic)
 • 2020 – Laur Konsumenta (cukier trzcinowy)
 • 2020 – „Hit Handlu 2021” (kotlety sojowe)
 • 2019 – Ulubiona Marka Polaków 2019 (batony Go On Protein)
 • 2018 – Spożywczy HIT Targów Warsaw Food Expo 2018 (batony Go On Vitamin)
 • 2016 – Certyfikat VEGE dla 92 produktów
 • 2016 – Diament Forbesa 2016
 • 2016 – Super Marka 2016 w kategorii: Zdrowa żywność
 • 2015 – Certyfikat VEGE dla 14 produktów
 • 2014 – Dobra Marka
 • 2014 – Superbrands w kategorii „Polskie firmy”
 • 2013 – Dobra Marka
 • 2012 – Super Taste Awards
 • 2010 – Perły Rynku FMCG
 • 2008 – Hit Handlu 2008 (Granola)
 • 2006 – Cool Brands
 • 2006 – Gazele Biznesu
 • 2005 – Gazele Biznesu