O firmie

Kim jesteśmy?

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, od początku wyznaczając trendy na rynku zdrowej żywności. Misja firmy zawarta jest w jej nazwie –  francuskie słowo Santé oznacza ‘zdrowie’. Jest nią szczególna dbałość o dostarczanie konsumentom żywności mającej najbardziej korzystny wpływ na zdrowie.

Bogata i różnorodna oferta Sante obejmuje około 200 produktów w kategoriach: płatki śniadaniowe, ciastka i batony zbożowe, kasze, ziarna, batony proteinowe, masła orzechowe, napoje roślinne, pasty i pasztety roślinne, profesjonalne odżywki dla sportowców i inne. Wizytówką firmy Sante jest nieustannie powiększająca się rodzina produktów bez sztucznych dodatków. Flagowe marki Sante – rozpoznawalne i cenione przez konsumentów – to: Granola, Fit, Musli, Crunchy, Skarby Ziemi, Lovege, Go On, Granola Bar, Cookiss, Flipsy.

Sante produkuje swoje produkty w nowoczesnej fabryce (ponad 70 tys. m2) spełniającej najbardziej rygorystyczne normy jakości potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami. Produkty Sante corocznie uzyskują nagrody ekspertów i konsumentów. Ponad 50% wytwarzanych w zakładzie Sante produktów sprzedawanych jest poza granicami kraju.

W ramach holistycznego podejścia do zdrowia firma Sante pragnie również inspirować konsumentów do zdrowego stylu życia i dlatego w 2015 roku otworzyła w Warszawie Studio Sante Uzdrowisko Miejskie – unikalne na skalę europejską SPA & Wellness. Stanowi ono zarazem centrum prozdrowotne i edukacyjne Sante.

Sante Jagiellońska 55 Warszawa

Misja i wartości

Misja i wartości Sante

Misją firmy Sante jest dostarczanie żywności najwyższej jakości mającej korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie, oraz propagowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia.

Eksperci Sante z dziedziny dietetyki, technologii żywności i żywienia realizują projekty w oparciu o najnowsze badania naukowe i aktualne trendy żywieniowe. Produkty Sante dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcji zachowują w pełni walory odżywcze i odznaczają się wspaniałym smakiem. Ważnym elementem działalności firmy Sante jest edukacja prozdrowotna. Sante organizuje konferencje i prelekcje na temat prawidłowego odżywiania, ogólnopolskie eventy oraz spotkania z ekspertami i autorytetami w dziedzinie zdrowia: wybitnymi lekarzami, terapeutami, trenerami, przewodnikami duchowymi, artystami. Publikuje systematycznie materiały prozdrowotne, uwzględniające najnowszą wiedzę z żywienia i medycyny.  Centrum edukacji prozdrowotnej Sante jest również Studio Sante Uzdrowisko Miejskie.

Sante – produkty w 100% bez sztucznych dodatków

Wizytówką Sante są produkty stworzone w 100% ze składników pochodzenia naturalnego, bez dodatku substancji konserwujących, wzmacniaczy smaku (w tym glutaminianów), sztucznych aromatów, barwników oraz emulgatorów i substancji spulchniających.

Firma Sante świadomie rezygnuje z dodatków ulepszających smak, zapach, teksturę czy przedłużających trwałość produktów. Eksperci Sante z zakresu dietetyki, technologii żywności i żywienia realizują projekty w oparciu o najnowsze badania naukowe i aktualne trendy żywieniowe. Sante oferuje wyjątkowe produkty najwyższej jakości dla świadomych Konsumentów, którzy chcą mieć gwarancję, że są one wolne od składników chemicznych. Produkty Sante zawierają aromaty naturalne, które nie obniżają biowitalności produktów. Spożywając produkty Sante, możesz być pewny, że dostarczasz organizmowi wyłącznie najlepszych i wyselekcjonowanych składników z gwarancją jakości Sante. Czytaj więcej>>>

100% Bez sztucznych dodatkow sante

Gwarancja jakości Sante

Proces produkcji Sante

Sante rygorystycznie przestrzega norm jakości i kontroluje cały proces produkcji: od surowca, przez tworzenie produktu, po opakowanie. Sante wykorzystuje najnowsze technologie, co gwarantuje uzyskanie produktu o doskonałej jakości i jednorodności.

Firma Sante kontroluje cały proces produkcji: od surowca, przez tworzenie produktu, po opakowanie. Wszystkie surowce, półprodukty i produkty są pozyskiwane wyłącznie od sprawdzonych dostawców, którzy spełniają najwyższe normy jakości. Są one sprawdzane w strefie buforowej zakładu, a do produkcji są wykorzystywane wyłącznie surowce o potwierdzonej jakości. System magazynowania jest oparty na stosowaniu zasady FIFO (First In, First Out). Ściślej kontroli poddawana jest zarówno przydatność do spożycia surowców, jak i gotowych wyrobów. Jakość produktu jest kontrolowana na każdym etapie produkcji. Podczas produkcji jakość surowców kontrolują operatorzy linii produkcyjnych, a Dział Jakości regularnie pobiera z linii produkcyjnej próbki do badań kontrolnych. Kontrola na zanieczyszczenia metaliczne odbywa za pomocą detektorów metali o najwyższej czułości, zaprojektowanych specjalnie dla przemysłu spożywczego przez firmę CEIA, uznawaną za najlepszą na świecie. Kontrolowana jest również jakość opakowania – zgrzewy, kartony i palety.

W Sante są wdrożone następujące procedury dotyczące jakości i bezpieczeństwa żywności: System Zarządzania Jakością zgodny z Globalną Normą dotyczącą Bezpieczeństwa Żywności z najwyższym poziomem zatwierdzenia zgodności, System Zapewniania Bezpieczeństwa Żywności HACCP i System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000, System Zapewniania Bezpieczeństwa Żywności HACCP.

Nowoczesny park maszynowy Sante

Sante wykorzystuje najnowsze światowe technologie, co gwarantuje uzyskanie produktu o doskonałej jakości i jednorodności.

Firma Sante dysponuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym, umożliwiającym produkcję z wykorzystaniem najlepszych technologii na świecie. Produkcja odbywa się z wykorzystaniem najnowszej generacji maszyn znanych firm światowej klasy oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych, umożliwiających uzyskiwanie produktów najwyższej jakości przez cały czas. Linie produkcyjne w Zakładzie Produkcyjnym Sante mają bardzo wysoką wydajność, są zautomatyzowane i sterowane komputerowo przez sterowniki PLC. Umożliwiają produkcję w zdecydowanie krótszym czasie, pozwalając na optymalizację zadań wykonywanych przez pracowników i gwarantują uzyskanie produktu o doskonałej jednorodnej jakości. Nad procesem produkcji i jakością gotowych wyrobów przez cały czas czuwa wyspecjalizowany personel i Dział Jakości. Dzięki zaawansowanym technologiom produkcji firma Sante gwarantuje jednorodność produktów, czyli zadeklarowaną na opakowaniu zawartość poszczególnych składników w każdej paczce oraz stałą wysoką jakość i wartość odżywczą produktów.

Nagrody

Superbrands 2022

Firma Sante jest bardzo wysoko oceniana w badaniach konsumenckich. W roku 2016 decyzją konsumentów Sante zdobyła prestiżową nagrodę „Super Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii: Zdrowa żywność.

Wysoką jakość produktów Sante potwierdzają prestiżowe nagrody, wyróżnienia i certyfikaty przyznawane każdego roku firmie Sante przez niezależnych ekspertów i pochlebne opinie Konsumentów. W roku 2016 firma Sante otrzymała wyróżnienie „Super Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii: Zdrowa żywność. Ten specjalny tytuł jest przyznawany wyłącznie firmom, które wcześniej dwukrotnie uzyskają znak „Dobrej Marki”. Firma Sante otrzymała znak „Dobra Marka 2013” i „Dobra Marka 2014”! Kilkadziesiąt znaczących nagród i wyróżnień przyznanych firmie to dowód, że niezmiennie cieszy się uznaniem ekspertów i Konsumentów. Dynamicznie zwiększający się obrót w kraju oraz prężnie rozwijający się eksport świadczą o zadowoleniu Klientów z produktów Sante w Polsce i na całym świecie, oraz zwiększającym się zaufaniu do firmy.

 • 2022 – Superbrands 2022
 • 2021 – Dobra Marka (Lovege)
 • 2021 – Laur Konsumenta w kategorii „Zdrowa żywność – jakość produktów”
 • 2021 – Złote Innowacje FMCG & Retail 2020 (napój roślinny Sante Organic)
 • 2020 – Laur Konsumenta (cukier trzcinowy)
 • 2020 – „Hit Handlu 2021” (kotlety sojowe)
 • 2019 – Ulubiona Marka Polaków 2019 (batony Go On Protein)
 • 2018 – Spożywczy HIT Targów Warsaw Food Expo 2018 (batony Go On Vitamin)
 • 2016 – Certyfikat VEGE dla 92 produktów
 • 2016 – Diament Forbesa 2016
 • 2016 – Super Marka 2016 w kategorii: Zdrowa żywność
 • 2015 – Certyfikat VEGE dla 14 produktów
 • 2014 – Dobra Marka
 • 2014 – Superbrands w kategorii „Polskie firmy”
 • 2013 – Dobra Marka
 • 2012 – Super Taste Awards
 • 2010 – Perły Rynku FMCG
 • 2008 – Hit Handlu 2008 (Granola)
 • 2006 – Cool Brands
 • 2006 – Gazele Biznesu
 • 2005 – Gazele Biznesu