Masło orzechowe Sante – bez oleju palmowego

Firma Sante zmodyfikowała recepturę masła orzechowego, które od lat uznaniem klientów. Zgodnie z najnowszymi trendami zmieniliśmy skład tak, aby wyeliminować tłuszcz palmowy – zastąpiliśmy go olejem rzepakowym i słonecznikowym.  Nie miało to wpływu na konsystencję, pozostała delikatnie kremowa, a smak intensywnie orzechowy. Największe łasuchy wyjadają je łyżeczką prosto ze słoika!

Z czym jeść masło orzechowe?

Doskonale komponuje się z naleśnikami, owsianką oraz kanapkami z pieczywem tradycyjnym i chrupkim. Dodanie masła orzechowego do koktajlu nie tylko poprawi smak, lecz także podniesie jego wartość odżywczą.

Masło orzechowe – właściwości

Krem orzechowy Sante zarówno w wersji „smooth”– gładki, jak i „crunchy” – z kawałkami orzechów, jest źródłem białka i błonnika. Sprawdź tabelę wartości odżywczej:

Masło orzechowe – odchudzanie

Badania dr Johna Bowdena przekonują, że osoby jedzące masło orzechowe są zazwyczaj szczupłe. Orzeszki ziemne są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na metabolizm. Ponadto dostarczają witamin z grupy B (niacyny, kwasu foliowego), witaminy E, błonnika pokarmowego i białka roślinnego oraz składników mineralnych.

Masło orzechowe 100% orzechów

Konsumentom, którzy preferują masło orzechowe składające się w 100% z orzechów arachidowych, polecamy masło orzechowe GO ON i masło orzechowe GO ON Nutrition, są to również produkty bez oleju palmowego.

*

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, od początku wyznaczając trendy na rynku zdrowej żywności. Jej misją jest dostarczanie konsumentom żywności mającej korzystny wpływ na zdrowie oraz propagowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia. Bogata i różnorodna oferta Sante obejmuje około 200 produktów w kategoriach: płatki śniadaniowe, ciastka i batony zbożowe, kasze, ziarna, batony proteinowe, masła orzechowe, napoje roślinne, pasty i pasztety roślinne, suplementy dla sportowców i inne. Flagowe marki Sante, rozpoznawalne i cenione przez konsumentów, to: Granola, Fit, Musli, Crunchy, Skarby Ziemi, Lovege, Go On, Go On Nutrition, FIT, Smart Team, Cookiss, Flips, Bakalia. W 2016 roku firma Sante otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Super Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii: Zdrowa żywność.