Akcja edukacyjna Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” i Sante

28 stycznia 2017 w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim w Warszawie  odbyło się spotkanie edukacyjne pt. „Jedność ciała i umysłu. Integralne podejście do zdrowia i prewencji chorób” zorganizowane przez firmę Sante oraz Fundację Małgosi Braunek „Bądź”. Uczestnicy uzyskali interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nierozdzielności i współfunkcjonowania ciała i umysłu oraz wpływu umysłu na zdrowie. 

 

„Człowiek jest jednością ducha i ciała – cudowną, tajemniczą, niepodzielną. Lekarz, który to rozumie, leczy całego człowieka, usuwając przede wszystkim źródła chorób, nie tylko ich objawy i skutki”.

Małgorzata Braunek

Źródło zdjęcia http://zwierciadlo.pl/

 

 

Źródło: Michał Wagner

„Twoje zdrowie jest w Twoich rękach” – tym hasłem Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” od początku swego istnienia promuje akcje edukacyjne z różnych dziedzin medycyny holistycznej, czyli integralnego podejścia do zdrowia. Według medycyny holistycznej, ciało, umysł i duch stanowią jedność. Wykład  „Jedność ciała i umysłu. Integralne podejście do zdrowia i prewencji chorób” poprowadziła lek.med. Elżbieta Dudzińska. Elżbieta Dudzińska, certyfikowany trener Instytutu Medycyny Behawioralnej: Center for Mindfulness in Medicine przy University of Massachusetts Medical School w USA podzieliła się swoim doświadczeniem zdobytym podczas wieloletniej praktyki. Opowiedziała audytorium o metodach zintegrowanego leczenia. Zaprezentowała również wzorce myślenia i wynikające z nich optymistyczne lub pesymistyczne postawy wobec życia oraz aspekty świadomego funkcjonowania umysłu. Program jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę edukacji zdrowotnej oraz poszerzenia wiedzy z zakresu medycyny holistycznej.

„Jedność ciała i umysłu. Integralne podejście do zdrowia i prewencji chorób”

28.01.2017 godz.11:00-14:00 Studio Sante Uzdrowisko Miejskie, ul. Jagiellońska 55A, Warszawa

Spotkanie obejmowało zagadnienia:

 • Jak wykorzystać niezwykły potencjał własnego umysłu?
 • Krótka „instrukcja obsługi”, czyli co warto wiedzieć o własnym mózgu
 • Umysł i ciało jako nierozłączna para
 • Medycyna umysł – ciało
 • Dlaczego i jak myśli i emocje zmieniają strukturę i działanie mózgu?
 • Neuroplastyczność – co to jest i jak działa?
 • Torowanie – jak je wykorzystać i jak być czujnym na jego wpływ?
 • Nieświadomość adaptacyjna
 • Pułapki umysłu
 • Dlaczego umysł trzeba ćwiczyć?
 • Myśli i emocje jako materia i biochemia – determinanty naszego samopoczucie, zdrowia i motywacji do działania

Zastanów się chwilę i odpowiedz sobie na pytania:

 • Co tak naprawdę wiesz na temat funkcjonowania własnego umysłu?
 • Co wiesz na temat stereotypów i ich wpływu na podejmowanie decyzji?
 • Co mówi Twoja mowa ciała?
 • Dlaczego towarzystwo pewnych osób wprawia Cię w depresję?
 • Czy dostrzegasz mechanizmy manipulacji i czy wiesz, jakie są sposoby wywierania wpływu na Ciebie przez innych?
 • Dlaczego pewne osoby budują dobre relacje z innymi, a inne nie?
 • Co sprawia, że człowiek jest kreatywny?
 • Czy pamięć musi się pogarszać z wiekiem?
 • Jak przyspieszyć tempo uczenia się?

Zacznij od poznania siły i potencjału własnego umysłu. Dowiedz się, jak wpływa na Twoje życie.

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” wyraża społeczną potrzebę głębokiej reformy medycyny onkologicznej w Polsce, promuje i wspiera zintegrowane podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby, zainspirowane filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja inicjuje i wspiera współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego leczenia człowieka. Nadrzędnym celem Fundacji „Bądź” jest reforma medycyny onkologicznej w Polsce, począwszy od profilaktyki, poprzez zintegrowane metody leczenia, po rekonwalescencję i zapobieganie nawrotom choroby.

Więcej informacji na stronie: www.fundacjabadz.pl

Źródło: Michał Wagner

Sante jest ekspertem na rynku zdrowej żywności w Polsce i na świecie. Bogata i różnorodna oferta obejmuje ok. 250 produktów. Ważnym elementem działalności firmy Sante jest edukacja prozdrowotna i holistyczne podejście do zdrowia. Sante organizuje konferencje i prelekcje na temat prawidłowego odżywiania, ogólnopolskie eventy oraz spotkania z ekspertami i autorytetami w dziedzinie zdrowia. Publikuje systematycznie materiały prozdrowotne, uwzględniające najnowszą wiedzę z żywienia i medycyny.  Centrum edukacji prozdrowotnej Sante jest także utworzone w 2015 r. Studio Sante Uzdrowisko Miejskie z Wodą Ożywioną i strefami: Beauty, rehabilitacji i odnowy biologicznej . Unikatowe na skalę europejską SPA & Wellness poprzez pielęgnację ciała i ducha oraz najnowocześniejsze terapie i personalną opiekę dietetyczną zapewnia holistyczne podejście do zdrowia.  Więcej informacji na stronie: www.sante.pl

Lek. med. Elżbieta Dudzińska uzyskała certyfikaty w Instytucie Medycyny Behawioralnej: Center for Mindfulness in Medicine przy University of Massachusetts Medical School w USA. Jest absolwentką Medycyny Integralnej na Uniwersytecie Arizona w USA, od dziesięciu lat prowadzi szkolenia i wykłady na temat zdrowia, stylu życia, diety, stresu, jedności ciała i umysłu, współpracując z międzynarodowymi firmami szkoleniowymi i prowadząc własną firmę dedykowaną w/w działalności.

Kontakt:

Sante
Agnieszka Sawicka
tel. 609 600 797
asawicka@sante.pl

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
tel. 571 207 720
warsztaty@fundacjabadz.pl