Firma Sante wchodzi na rynek bakalii z sześcioma nowymi produktami

Wejście Sante na rynek bakalii było zapowiadane około rok temu. Teraz przyszedł najwyższy czas na realizację tych zapowiedzi i wprowadzenie nowej kategorii produktowej. Migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, śliwki suszone, morele i rodzynki. Tak wygląda seria bakalii Sante, która 15 listopada 2013 roku pojawiła się w sklepach.

Bakalie to mieszanka orzechów i suszonych owoców, które stanowią bardzo ważne uzupełnienie codziennej diety. Bakalie Sante zostały przygotowane z myślą o zdrowiu naszych konsumentów, którzy od firmy oczekują nowości zaspokajających ich potrzeby.
Z pewnością zaskoczą wszystkich jakością oraz ceną.

Migdały i orzechy

Zacznijmy od migdałów. Stosowane m.in. do różnego rodzaju wypieków, ciast, deserów czy panierek są źródłem białka, kwasu foliowego i tiaminy. Ich delikatny, charakterystyczny smak sprawia, że są chętnie konsumowane również bez żadnych dodatków. To bogate źródło witamin, wśród których należy wymienić niacynę witaminę E oraz składników mineralnych: potasu, magnezu, wapnia, fosforu, żelaza i cynku. Zamiast myśleć o niebieskich migdałach, warto włączyć je w codzienną dietę… a skoro jesteśmy przy niebieskiej barwie, to właśnie w takim kolorze będzie opakowanie, które wypełniliśmy migdałami.

Cenna netto dla detalu: 5,70 zł / 100 g

Orzechy laskowe wyróżniają się największą ilością witaminy E spośród wszystkich orzechów. Wśród witamin zawartych w orzechach laskowca należy wymienić również niacynę witaminę K. Oprócz witamin w orzechach znajdują się także składniki mineralne: wapń, żelazo, cynk, magnez czy fosfor. Pracując umysłowo, czując przemęczenie potrzebujemy właśnie orzechów laskowych, które ze względu na zawarty w nich fosfor usprawniają pracę mózgu.

Cenna netto dla detalu: 4,90 zł / 100 g

Orzechy włoskie znane są z dużej zawartości pożytecznych związków – przeciwutleniaczy. To dzięki nim neutralizowane jest szkodliwe działanie wolnych rodników w organizmie i przywracana zostaje naturalna odporność. Jeśli dodamy do tego moc witamin: tiaminę, witaminę B6, E i K oraz magnez, wówczas otrzymamy wartości odżywcze jakie oferują orzechy włoskie. Używane od wielu lat w polskiej medycynie ludowej. Mimo określenia „włoskie” od dawna zadomowiły się w naszym kraju i są powszechnie stosowane do ciast, deserów, jako przekąska oraz do aromatycznych sosów.

Orzechy włoskie czy laskowe? – twardy orzech do zgryzienia!

Cenna netto dla detalu: 5,40 zł / 100 g

Owoce suszone

Oprócz migdałów i orzechów, Sante nie zapomniało również o suszonych owocach. W ofercie firmy od kilku lat znajduje się żurawina wielkoowocowa zaliczana do grupy „superfruits”. Kolejnymi owocami, które w suszonej postaci rozszerzą dotychczasową ofertę firmy są śliwki suszone, morele i rodzynki. Produkty te z pewnością przydadzą się na nadchodzące Święta.

Śliwki suszone to przede wszystkim witamina K, potas oraz błonnik, przyczyniający się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. W suszonej wersji tych owoców jest go zdecydowanie więcej niż w świeżej. Suszone śliwki od lat stanowią element kuchni polskiej i są używane między innymi do konfitur, kompotów czy ciast.

Cena netto dla detalu: 2,85 zł / 100 g

Morele suszone, choć są nieco mniej popularne w polskiej kuchni niż śliwki, również stanowią źródło zdrowia na co dzień. Wysoka zawartość błonnika i witaminy E, wsparta przez witaminę A, K, niacynę oraz potas sprawia, że suszone morele są wykorzystywane jako dodatek do mlecznych dań śniadaniowych, konfitur czy ciast.

Cena netto dla detalu: 2,85 zł / 100 g

Rodzynki. Każdy w dzieciństwie słyszał od rodziców o ich wpływie na prawidłowe funkcjonowanie mózgu czy koncentrację uwagi. Wiele w tym prawdy. Rodzynki, podobnie jak śliwki i morele wyróżniają się zawartością błonnika. Dodatkowo oferują również witaminę B6, potas i żelazo. W ofercie Sante występowały dotychczas jako składnik innych produktów: Musli Lo czy Musli. Teraz dostępne będą osobno, a ich przeznaczenie zależy wyłącznie od kreatywności konsumentów.

Cena netto dla detalu: 1, 85 zł / 100 g

Wszystkie bakalie pakowane są po 100 g. Każde opakowanie wyróżnia się charakterystycznym okienkiem, dzięki któremu konsumenci mogą zobaczyć jego zawartość. W ten sposób firma chcę propagować racjonalne zachowanie konsumenta, który jest w pełni świadomy jaki produkt kupuje.

Wprowadzenie na rynek bakalii jest kolejnym krokiem firmy Sante w stronę rozszerzania oferty i wprowadzania nowych kategorii, z którymi firma wcześniej nie była kojarzona. W tym roku pojawiła się bogata linia herbat, którą tworzą herbaty liściaste zielone i czarne, funkcjonalne oraz owocowe. Na uwagę zasługuje również pojawienie się produktu unikalnego, jakiego nie było dotąd na rynku – batonów GO ON dla osób aktywnych fizycznie. Teraz nadszedł moment wprowadzenia bakalii. W ten sposób firma, produkująca żywność funkcjonalną udowadnia, że oprócz pożywnych produktów śniadaniowych, ma do zaoferowania swoim konsumentom również inne receptury, tworzone w zgodzie z niezmienną filozofią firmy, zgodnie z którą od 21 lat dostarcza konsumentom zdrowie w jedzeniu.

***

Sante znaczy zdrowie – od początku swojego istnienia działamy zgodnie z tą filozofią. Firma Sante A. Kowalski sp. j. jest ekspertem w produkcji żywności funkcjonalnej czyli żywności korzystnej dla zdrowia oraz jednym z liderów na rynku musli, produktów sojowych i cukru trzcinowego.
W portfolio firmy znajduje się około 150 pozycji produktowych, wspierających zdrowy tryb życia i odżywiania. Utrzymujemy dynamiczny i stały wzrost obrotów, a nasze produkty cieszą się uznaniem konsumentów w kraju i za granicą – w Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Estonii, Szwecji, Austrii, na Islandii, ale też na Bliskim Wschodzie. Pozycję firmy i marki Sante potwierdzają też liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak tytuł „Gazeli Biznesu” przyznawany w rankingu dziennika „Puls Biznesu”, wyróżnienie w plebiscycie „Złoty Paragon”, „HIT HANDLU” i „Laur Konsumenta”.