W Sante stosowana jest wyłącznie sól spożywcza

W Sante stosowana jest wyłącznie sól spożywcza

Kontrola Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego potwierdziła, że w firmie Sante stosowana jest wyłącznie sól spożywcza.

W ubiegłym tygodniu Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny przeprowadził okresową standardową kontrolę urzędową, obejmująca m.in.:

  • bezpieczeństwo żywności,
  • stan sanitarny zakładu oraz personelu,
  • infrastrukturę,
  • gospodarkę odpadami,
  • zabezpieczenia przed szkodnikami.

W jej rezultacie zakład uzyskał 60,5 punktu na 61 punktów możliwych do zdobycia.

W trakcie kontroli sprawdzone zostało również pochodzenie soli stosowanej w zakładzie w związku z tzw. „aferą solną” czyli wprowadzeniem do obrotu soli wypadowej jako soli spożywczej.
Wynik kontroli jest jednoznaczny i potwierdza, że stosowana w firmie Sante sól to wyłącznie sól spożywcza.

Wyniki kontroli wyraźnie potwierdzają wiodącą pozycję firmy Sante jako eksperta żywności funkcjonalnej, będącego synonimem najwyższej jakości produktów.

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczony produkt spełniał wymagania jakościowe naszych konsumentów, dlatego wdrożyliśmy system zapewniania bezpieczeństwa żywności HACCP oraz System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000.

Obiektywnym wyrazem spełnienia przez nas najwyższych standardów w dziedzinie bezpieczeństwa żywności jest wdrożony przez nas System Zarządzania Jakością zgodny z Globalną Normą dotyczącą Bezpieczeństwa Żywności (BRC) wyd. 5 z najwyższym poziomem zatwierdzenia zgodności  – „A”. Zgodnie z procedurą certyfikacji BRC, potwierdzanie zgodności jest przez nas odnawiane corocznie.

W ramach zatwierdzania i monitorowania surowców, każdy dostawca jest przez nas wnikliwie sprawdzany i musi przedstawić odpowiednie badania, certyfikaty jakościowe, w tym także dotyczące źródła i jakości soli.

Zapoznaj się z informacją prasową; 14_03_w_sante_wylacznie_sol_spozywcza_informacja_prasowa

***

Sante znaczy „Zdrowie” – od początku swojego istnienia działamy zgodnie z tą filozofią. Firma Sante A. Kowalski sp. j. jest ekspertem w produkcji żywności funkcjonalnej czyli żywności korzystnej dla zdrowia oraz liderem na rynku musli, produktów sojowych i cukru trzcinowego. W portfolio firmy znajduje się około 100 pozycji produktowych wspierających zdrowy tryb życia i odżywiania. Utrzymujemy dynamiczny i stały wzrost obrotów, a nasze produkty cieszą się uznaniem konsumentów w kraju i za granicą – w Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Estonii, Szwecji, Austrii, Islandii, ale też na Bliskim Wschodzie. Pozycję firmy i marki Sante potwierdzają też liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak tytuł „Gazeli Biznesu” przyznawany w rankingu dziennika „Puls Biznesu”, wyróżnienie w plebiscycie „Złoty Paragon”, „HIT HANDLU”, i „Laur Konsumenta”.