Wyróżnienie Federacji Polskich Banków Żywności

Wyróżnienie Federacji Banków Żywności za działalność  Sante

Firma Sante została uhonorowana wyróżnieniem przez Federację Banków Żywności  – w 2011 roku firma Sante przekazała wiele artykułów, które za pośrednictwem 14 Banków Żywności i współpracujących z nimi organizacji, znalazły się na stołach wielu tysięcy potrzebujących.

Wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności Banków Żywności za dostrzeganie potrzeb osób potrzebujących, do których trafia żywność z Banków Żywności.

Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego, zrzeszającą 28 Banków Żywności z całego kraju. Udzielają one bezpłatnej pomocy żywnościowej ponad 3,4 tysiąca organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których żywność trafia do blisko miliona osób najbardziej potrzebujących. Pierwszy Bank Żywności w Polsce założono w 1993 r. przy powołanej przez Jacka Kuronia Fundacji SOS.

Wyróżnienie tytułem Darczyńca Federacji Polskich Banków Żywności dla firmy Sante zostało wręczone podczas uroczystej Gali Darczyńców, która  odbyła się 19 kwietnia br. w Warszawie. Nagrodę im. Jacka Kuronia otrzymała firma Nutricia, kolejne zaś wyróżnienie przyznano TVN Media Sp. z o.o.

Zobacz wyróżnienie; banki_zywnosci_wyroznienie_sante

***

Sante znaczy zdrowie – od początku swojego istnienia działamy zgodnie z tą filozofią. Firma Sante A. Kowalski sp. j. jest ekspertem w produkcji żywności funkcjonalnej czyli żywności korzystnej dla zdrowia oraz liderem na rynku musli, produktów sojowych i cukru trzcinowego. W portfolio firmy znajduje się około 100 pozycji produktowych wspierających zdrowy tryb życia i odżywiania. Utrzymujemy dynamiczny i stały wzrost obrotów, a nasze produkty cieszą się uznaniem konsumentów w kraju i za granicą – w Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Estonii, Szwecji, Austrii, Islandii, ale też na Bliskim Wschodzie. Pozycję firmy i marki Sante potwierdzają też liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak tytuł „Gazeli Biznesu” przyznawany w rankingu dziennika „Puls Biznesu”, wyróżnienie w plebiscycie „Złoty Paragon”, „HIT HANDLU”, i „Laur Konsumenta”.