Dlaczego śniadanie dla dziecka jest ważne?

Płatki śniadaniowe Smart Team

Zdrowe śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Powinno dostarczać dużo energii, aby Twoje dziecko mogło zacząć dzień aktywnie i w dobrym humorze. Młody organizm potrzebuje po nocnej przerwie również porządnej porcji witamin, składników mineralnych i błonnika, by funkcjonować na najwyższych obrotach przez całe przedpołudnie: w domu, w przedszkolu czy w szkole. Badania przekonują, że dzieci, które regularnie jedzą dobrze skomponowane śniadania, są radosne, lepiej się uczą, a nawet mają lepszą odporność. Rzadziej mają również problemy z nadwagą i nie sięgają tak chętnie po niezdrowe przekąski jak maluchy, które nie jedzą śniadań.  Są mniej rozdrażnione i mniej agresywne niż ich rówieśnicy, którym w brzuchu burczy. Zdrowe śniadanie to po prostu uśmiechnięty, wesoły i pełen energii maluch, który świetnie radzi sobie z wyzwaniami każdego dnia!

Dlaczego śniadanie powinno zawierać pełne ziarno?

Produkt pełnoziarniste są otrzymywane z całych ziaren zbóż, dzięki czemu są skarbnicą składników odżywczych obecnych w okrywie nasiennej (otrębach) i  zarodku. Zawierają nieporównywalnie więcej witamin, składników mineralnych, antyoksydantów, nienasyconych kwasów tłuszczowych i błonnika niż produkty otrzymywane z mąki oczyszczanej, dostarczającej głównie węglowodanów, a pochodzących z tej części ziarna, którą nazywamy bielmem. Pełne ziarno jest ważną częścią piramidy żywieniowej człowieka i powinno znaleźć się również w codziennej diecie dziecka. Dieta zawierająca pełne ziarno służy zdrowiu dziecka – lepiej odżywia jego organizm, przeciwdziała otyłości i cukrzycy oraz dba o jego układ pokarmowy. I dlatego warto wybierać płatki śniadaniowe, chleb czy makarony zawierające pełne ziarno.

Jak wybrać zdrowe płatki śniadaniowe dla dzieci?

Należy uważnie czytać etykiety, zwracając uwagę nie tylko na to, co produkt zawiera, ale także na to, czego nie ma w składzie. Dobre płatki śniadaniowe dla dzieci powinny zawierać pełne ziarno, które jest bogate w witaminy, składniki mineralne i błonnik. Warto wybierać płatki śniadaniowe bez sztucznych dodatków, ponieważ nie wnoszą one niczego wartościowego do diety dziecka. Takie właśnie są pełnoziarniste płatki śniadaniowe Smart Team, dostarczające do 7 naturalnych składników mineralnych, nawet 3 naturalnych witamin z grupy B, witaminę C z aceroli oraz błonnik pokarmowy. Zdaniem naukowców, naturalne witaminy i składniki mineralne są znacznie lepiej przyswajalne niż sztuczne premiksy. Smart Team nie zawierają żadnych substancji konserwujących, wzmacniaczy smaku, sztucznych aromatów i barwników. Są smaczne z natury!

Śniadanie dla dziecka – wspólny czas jest bezcenny!

Śniadanie warto celebrować! Często niestety nie sprzyja temu poranny pośpiech. Warto pamiętać, że wspólne śniadanie lepiej smakuje. Aby przygotować płatki z mlekiem nie potrzebujesz wiele czasu, dzięki czemu masz go więcej. Rodzinne śniadanie, w atmosferze spokoju i radości, to dobry start dla całej rodziny i sposób na udany dzień. Smart Team możesz chrupać razem ze swoim maluchem, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Sprytne zwierzaki na opakowaniu podpowiedzą co zjeść na śniadanie: czekoladowe muszelki, miodowe kółeczka, czekoladowe kuleczki, cynamonowe gwiazdki, a może chrupiące ciasteczka? Śniadanie ze Smart Team nie jest nudne i pokochają je nawet największe niejadki!

Bądź Smart – sprytna drużyna rodziców zagina!

W każdym opakowaniu płatków śniadaniowych Smart Team znajdują się promocyjne karty.  Zbierzcie komplet 24 kart, by grać razem w tradycyjne gry, takie jak: Budka, Piotruś, Wyścig, Kuku, Gapa, Prosiaczek. Do zabawy można zaprosić całą rodzinę, koleżanki i kolegów dziecka, by wspólnie spędzali czas. Pamiętaj, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę! Błyskotliwy maluch, który chce się uczyć, a potem zagina rodziców i panią w szkole, to prawdziwy skarb!