100% bez sztucznych dodatków

produkty bez sztucznych dodatków

Misją firmy Sante jest dostarczanie żywności najwyższej jakości oraz propagowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia. Eksperci Sante z dziedziny dietetyki, technologii żywności oraz żywienia realizują projekty w oparciu o najnowsze badania naukowe i aktualne trendy żywieniowe. Tak powstały również produkty Sante oznaczone zielonym lub żółtym listkiem „100% bez sztucznych dodatków”.

Śniadanie idealne – w 100% składników pochodzenia naturalnego

Spożywając produkty Sante, możesz być pewny, że dostarczasz organizmowi wyłącznie najlepszych i wyselekcjonowanych składników z gwarancją jakości Sante. Produkty oznaczone zielonym lub żółtym listkiem zostały stworzone w 100% ze składników pochodzenia naturalnego bez dodatku substancji konserwujących i wzmacniaczy smaku (w tym glutaminianów), sztucznych aromatów i barwników oraz emulgatorów i substancji spulchniających. Koszt produkcji jest dużo większy, ponieważ aromaty naturalne są pięciokrotnie droższe od tzw. aromatów identycznych z naturalnymi. Aby zastąpić konserwant sztuczny, trzeba zamiast niego dodać drogie składniki naturalne. Jednak dzięki temu zyskujemy znacznie wyższą jakość produktu, a przy tym staramy się nie windować cen dla naszych konsumentów.

Smak z Natury

Płatki, otręby i musli Sante to rodzina produktów śniadaniowych, rozpoznawalnych i cenionych przez naszych konsumentów. Sante z sukcesem rozbudowuje kategorię śniadaniową o smaczne i pełnowartościowe produkty, należące do rodziny „100 % bez sztucznych dodatków”. W bogatej ofercie Sante są już dostępne płatki kukurydziane dla całej rodziny Corn Flakes, które odznaczają się ponad 90% zawartością kukurydzy oraz innowacyjne płatki dla aktywnych Fit. Wszystkie produkty odznaczają się wysoką zawartością błonnika pokarmowego, ważnego dla zbilansowanej diety.

Hitem Sante są wysokobłonnikowe otręby owsiane „Premium” . To prawdziwe otręby, dokładnie odseparowane od mąki, produkowane dla nich samych, a nie produkt uboczny przy wytwarzaniu płatków owsianych. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii udało się uzyskać aż 19% zawartość błonnika i ponad 6% beta-glukanów, które obniżają poziom cholesterolu we krwi. Ten korzystny efekt występuje przy spożyciu ok. 3 g dziennie. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia są ważne dla funkcjonowania organizmu. Istnieje wiele czynników ryzyka choroby, której dotyczy oświadczenie, zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywierać korzystny wpływ lub nie wywierać go.

Jak powstają tak zdrowe produkty?

Do produkcji artykułów spożywczych firma Sante używa przede wszystkim składników pochodzenia naturalnego. Rezygnuje z dodatków ulepszających smak, zapach, teksturę, czy przedłużających trwałość produktów. Produkty spożywcze Sante są tak wyjątkowe, dzięki najnowocześniejszej technologii produkcji, która nie pozbawia ich ani walorów odżywczych, ani smaku. To dlatego sięgając po produkty Sante, można cieszyć się smakiem zbóż, owoców i warzyw. Sante dokłada wszelkich starań, by produkować wyroby o jak najmniejszym stopniu przetworzenia, czyli takie, które są najbliższe naturalnej formie jedzenia – dostarczają błonnika, witamin i minerałów w optymalnej postaci i ilości.

Z produktami śniadaniowymi Sante skomponujesz najbardziej pożywne i wartościowe śniadanie dla siebie i dla dzieci. To znakomity wybór dla wszystkich, którzy pragną stosować smaczną, urozmaiconą i zbilansowaną dietę.

Szukaj w sklepach produktów Sante oznaczonych zielonym i żółtym listkiem z napisem „100% bez sztucznych dodatków”!