Sól himalajska – różowy diament od Sante

Zachwyca piękną krystaliczną strukturą i subtelną różową barwą. Przyciąga bogactwem dodatkowych 84 minerałów. Jest tak naturalna jak prehistoryczny pierwotny ocean osuszony miliony lat temu przez Słońce, otulające promieniami Ziemię nietkniętą stopą ludzką. Sól himalajska – najszlachetniejsza, najczystsza i najbogatsza w energię słoneczną sól na Ziemi.

Sól himalajska – doskonałe dzieło Natury

Sól himalajska pochodzi z jednego z najczystszych obszarów Ziemi – jej złoża znajdują się u podnóża wyniosłych Himalajów w rejonie Karakorum w Pakistanie. Pokłady soli himalajskiej tworzyły się ok. 250 mln lat temu, gdy Ziemia nietknięta ludzką stopą była pozbawiona zanieczyszczeń środowiska. Przez miliony lat pod wpływem słońca wyparowywały dawne morza i to ich miejscu tworzyły się pokłady soli o doskonałej strukturze krystalicznej, przypominającej strukturę diamentu. Długa ekspozycja na słońce podczas parowania sprawiła, że sól himalajska zmagazynowała energię słoneczną w postaci fotonów. Erwin Schrödinger, laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizyki w 1945 r. napisał, że w żywieniu chodzi o „przekazanie organizm energetycznego porządku ze środowiska”. Zdaniem prof. Fritza Alberta Poppa, promieniowanie świetlne jest takim systemem uporządkowanym. Im dłuższa ekspozycja na słońce, tym więcej światła zostaje zmagazynowanego w pokarmie, tym lepszy przekaz porządku i wyższa jakość pożywienia. Sól himalajska jest tu bez wątpienia rekordzistką! Ponadto sól himalajska zawiera aż 84 pierwiastki śladowe w formie rozproszonej (koloidalnej), dzięki czemu są dużo bardziej przyswajalne przez organizm. Zdaniem Barbary Hendel, niemieckiej neurolog i autorki książki „Water & Salt. The essence of life” właśnie z tego powodu sól himalajska jest najzdrowsza ze wszystkich rodzajów soli.  Piękną różową barwę zawdzięcza obecności żelaza w skałach, z których jest wydobywana. I to ze względu na te wyjątkowe właściwości sól himalajska nazywana jest często „różowym diamentem”.

Sól himalajska od Sante

Sól himalajska Sante jest pozyskiwana z rejonu Karakorum w Pakistanie, leżącego u stóp Himalajów. Jest nierafinowana (nieoczyszczana chemicznie), niewybielana, ani nie jest wzbogacana żadnymi substancjami chemicznymi. W każdym pojedynczym ziarenku kryje się esencja smaku, wyczuwalna nawet u osób o mniej wrażliwym podniebieniu. Sól himalajska Sante subtelnie nie tylko wzbogaci smak wielu potraw, lecz także uatrakcyjni codzienne posiłki. Sól himalajska nadaje się również do przygotowania domowych napojów izotonicznych. Dzięki wygodnemu i bardzo szczelnemu opakowaniu ze struną nie jest narażona na ryzyko zawilgocenia. Jest to sól drobnoziarnista, która dodatkowo ze względu na różową barwę pięknie prezentuje się w przezroczystej szklanej solniczce. Sól himalajska Sante doskonale wyodrębnia i podkreśla smak potraw, wpływa na wykształcenie ich barwy i aromatu. Dzięki niej możesz ograniczyć stosowanie innych przypraw, zawierających substancje konserwujące.

Sól himalajska – dla ducha i ciała

Sól himalajska znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, lecz także w terapiach, inhalacjach i zabiegach oferowanych w ośrodkach SPA & Wellness na całym świecie. Dlaczego jednak nie użyć soli himalajskiej podczas kąpieli w domowym SPA? Po dodaniu do wody różowej soli himalajskiej powstaje energetyzująca kąpiel, która znakomicie relaksuje i działa odżywczo na skórę. Sól himalajska po rozpuszczeniu w wodzie emituje energię w postaci drgań, przez co reguluje poziom bioenergetyczny organizmu. Pod jej wpływem punkty energetyczne w ciele zostają aktywowane, a kanały energetyczne – odblokowane. Oczyszczające działanie soli himalajskiej można porównać do trzydniowego postu. Odprężająca kąpiel z solą himalajską to sposób na znakomity sposób na relaks i wypoczynek.

Sól himalajska w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim

Z dobrodziejstw soli himalajskiej można skorzystać tylko w najbardziej ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness na świecie. Wśród nich jest Studio Sante Uzdrowisko Miejskie, gdzie można skorzystać z jej unikatowych właściwości podczas energetyzującej kąpieli w jacuzzi z solą himalajską i magnezem. Podczas różnych faz Księżyca uzyskiwane są różne efekty terapeutyczne. Minerały i energia zawarte w soli i Wodzie Ożywionej są najlepiej wchłaniane przed pełnią Księżyca. Wtedy kąpiel solankowa staje się oceanem energii. Podczas nowiu najlepsze efekty przynoszą zabiegi oczyszczające. Goście Studia Sante Uzdrowiska Miejskiego mogą wypocząć również w grocie solnej z solą himalajską, wyposażonej w halogenerator wytwarzający aerozol solny. Taki seans ma poprzez inhalacje zbawienny wpływ na układ oddechowy. Sól w grocie solnej Studia Sante emituje jony ujemne, nazywane „witaminami z powietrza”, które neutralizują działanie elektrosmogu i poprawiają samopoczucie. 45 minut w grocie solnej Studia Sante to tyle korzyści zdrowotnych, co 3 dni nad morzem. Czekamy na Ciebie w samym sercu Warszawy!