Sól himalajska – różowy diament od Sante

Zachwyca piękną krystaliczną strukturą i subtelną różową barwą. Przyciąga bogactwem dodatkowych 84 minerałów. Jest tak naturalna jak prehistoryczny pierwotny ocean osuszony miliony lat temu przez Słońce, otulające promieniami Ziemię nietkniętą stopą ludzką. Sól himalajska – najszlachetniejsza, najczystsza i najbogatsza w energię słoneczną sól na Ziemi.

Sól himalajska – doskonałe dzieło Natury

Sól himalajska pochodzi z jednego z najczystszych obszarów Ziemi – jej złoża znajdują się u podnóża Himalajów w rejonie Karakorum w Pakistanie. Pokłady soli himalajskiej tworzyły się ok. 250 mln lat temu, gdy Ziemia nietknięta ludzką stopą była pozbawiona zanieczyszczeń środowiska. Przez miliony lat pod wpływem słońca wyparowywały dawne morza i to ich miejscu tworzyły się pokłady soli o doskonałej strukturze krystalicznej, przypominającej strukturę diamentu.

Sól himalajska zawiera aż 84 pierwiastki śladowe w formie rozproszonej (koloidalnej), dzięki czemu są dużo bardziej przyswajalne przez organizm. Zdaniem Barbary Hendel, niemieckiej neurolog i autorki książki „Water & Salt. The essence of life” właśnie z tego powodu sól himalajska jest najzdrowsza ze wszystkich rodzajów soli.  Piękną różową barwę zawdzięcza obecności żelaza w skałach, z których jest wydobywana. I to ze względu na te wyjątkowe właściwości sól himalajska nazywana jest często „różowym diamentem”.

Sól himalajska od Sante

Sól himalajska Sante jest jest nierafinowana (nieoczyszczana chemicznie), niebarwiona ani niewybielana. W każdym pojedynczym ziarenku kryje się esencja smaku, wyczuwalna nawet u osób o mniej wrażliwym podniebieniu. Sól himalajska Sante wzbogaci smak wielu potraw i uatrakcyjni codzienne posiłki. Sól himalajska nadaje się również do przygotowania domowych napojów izotonicznych. Dzięki wygodnemu i bardzo szczelnemu opakowaniu ze struną nie jest narażona na ryzyko zawilgocenia. Jest to sól drobnoziarnista, która dodatkowo ze względu na różową barwę pięknie prezentuje się w przezroczystej szklanej solniczce. Sól himalajska Sante doskonale wyodrębnia i podkreśla smak potraw, wpływa na wykształcenie ich barwy i aromatu. Dzięki niej możesz ograniczyć stosowanie innych przypraw, zawierających substancje konserwujące.

 

Sól himalajska w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim

Z dobrodziejstw soli himalajskiej można skorzystać również w najbardziej ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness na świecie. Wśród nich jest Studio Sante Uzdrowisko Miejskie, gdzie można skorzystać z jej unikatowych właściwości podczas energetyzującej kąpieli w jacuzzi z solą himalajską i magnezem. Podczas różnych faz Księżyca uzyskiwane są różne efekty terapeutyczne. Przed pełnią Księżyca kąpiel solankowa staje się oceanem energii. Podczas nowiu najlepsze efekty przynoszą zabiegi oczyszczające. Goście Studio Sante Uzdrowiska Miejskiego mogą wypocząć również w grocie solnej z solą himalajską oraz tężnią z solanką z Konstancina. Taki seans ma poprzez inhalacje zbawienny wpływ na układ oddechowy. Sól w grocie solnej Studio Sante emituje jony ujemne, nazywane „witaminami z powietrza”, które neutralizują działanie elektrosmogu i poprawiają samopoczucie. 45 minut w grocie solnej w Studio Sante to tyle korzyści zdrowotnych, co 3 dni nad morzem. Czekamy na Ciebie w samym sercu Warszawy!

Sól himalajska – gdzie kupić?

Sól himalajską Sante kupisz w naszym sklepie internetowym – tutaj. Zamówienia realizujemy bardzo szybko, dostawa w ciągu 48 g. Zapraszamy!