Sante Cookiss jęczmienne – niższy cholesterol dzięki beta-glukanom

Sante Cookiss jęczmienne – niższy cholesterol dzięki beta-glukanom

W Sante Cookiss jęczmiennych 100% składników zbożowych stanowi jęczmień. To ciastka bez dodatku pszenicy, za to z nasionami chia i konopii siewnej zaliczanymi do superżywności. Naturalnie zawarte w jęczmieniu beta-glukany oraz kwasy omega-3 pochodzące z nasion chia i konopi siewnej obniżają poziom cholesterolu we krwi! Sante Cookiss jęczmienne mają w składzie niemal 30% pełnoziarnistych płatków jęczmiennych – dostarczają tiaminy i niacyny, oraz składników mineralnych: fosforu, żelaza, cynku.

Niższy cholesterol dzięki beta-glukanom
Sante Cookiss wyróżnia wysoka zawartość błonnika wysoka zawartość błonnika – aż 7,8g/100g. Udowodniono naukowo, że beta-glukany naturalnie wchodzące w skład błonnika rozpuszczalnego obniżają poziom cholesterolu przy ich spożyciu w ilości 3g dziennie. Regularne spożywanie pokarmów jęczmiennych redukuje ryzyko choroby wieńcowej serca. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Istnieje wiele czynników ryzyka tej choroby. Zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywierać korzystny wpływ lub go nie wywierać.

Sante Cookiss jęczmienne – bez pszenicy!
W Cookiss jęczmiennych 100% składników zbożowych stanowi jęczmień (mąka jęczmienna i pełnoziarniste płatki jęczmienne). Osoby, które chcą zrezygnować z pszenicy w diecie, mogą śmiało wybrać ten produkt. Jęczmień to jedno z najzdrowszych zbóż. Badania przeprowadzone w Uniwersytecie w Lund w Szwecji wykazały, że jęczmień wpływa na obniżenie poziomu cukru, usprawnia metabolizm i redukuje apetyt. Spożywanie posiłków zawierających jęczmień pomaga także ograniczyć wzrost poposiłkowego stężenia glukozy we krwi.

Pełne ziarno jęczmienia – dla zdrowia i szczupłej sylwetki
Cookiss jęczmienne zawierają 27% pełnoziarnistych płatków jęczmiennych. Pełne ziarno dostarcza znacznie więcej witamin i składników mineralnych, a także fitosteroli, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i fitosteroli. Znajdują się one w okrywie nasiennej i zarodku, czyli tych częściach ziarna, które są odrzucane w procesie oczyszczania. Dietetycy zalecają spożywanie 3-5 posiłków zawierających pełne ziarno, ponieważ jest ono prawdziwym magazynem substancji odżywczych koniecznych dla organizmu, poprawia trawienie, przeciwdziała nowotworom i pomaga w profilaktyce cukrzycy. Produkty zawierające pełne ziarno jęczmienia pozwalają także dłużej zachować poczucie sytości, więc dłużej czujemy się najedzeni. Pomaga to utrzymać szczupłą sylwetkę.

Sante Cookiss – źródło witamin i minerałów
Sante Cookiss jęczmienne to naturalne źródło witamin z grupy B: tiaminy i niacyny, oraz składników mineralnych: fosforu, żelaza, cynku. Fosfor wpływa na utrzymanie prawidłowego stanu kości i zębów, prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego (już jedna porcja (50g) Cookiss śniadanie jęczmienne z chia i konopią siewną spożywana regularnie w ramach zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia pomaga uzyskać powyższy efekt zdrowotny).

Nasiona chia i konopi siewnej – źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych
Sante Cookiss jęczmienne wyróżnia dodatek nasion chia i nasion konopi siewnej. Zalicza się je do superżywności, czyli produktów mających korzystny wpływ na kilka funkcji organizmu. Cookiss jęczmienne odznaczają się wysoką zawartością naturalnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 pochodzących z nasion chia i konopi siewnej. Kwas alfa-linolenowy (ALA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.

Sante Cookiss – zdrowe i szybkie śniadanie
Sante Cookiss to pomysł na pyszne jęczmienne śniadanie lub przekąskę o każdej porze dnia. Wspaniale smakują z jogurtem i owocami. Możesz je moczyć w kawie lub herbacie – rozpływają się w ustach! A w ciągu dnia warto mieć przy sobie małą jęczmienną przekąskę – sprawdzi się idealnie w pracy i w podróży. Cookiss jęczmienne to połączenie energii ze zbóż, witalnej mocy z superżywności oraz perfekcji smaku.